Skocz do zawartości
Geralt

Optiwhite vs Float

Rekomendowane odpowiedzi

rób jak największy bo będziesz sobie w brodę pluł ze mógł być troszkę większy i zrób z szyby 12 będzie pewniejszy a szkło robisz pewnie na parę lat wiec postaraj się zrobić jak najlepiej + szyby OW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomijam jedną wycenę na 3700 (!). Skąd się komuś wzięła taka cena nie wiem, chyba to był żart B).

A nie była to firma z Wrocławia?:rolleyes: Elmar czy jakoś tak... kiedyś jak robiłem 200L. to zaśpiewali mi 2800zł.:dance3: aż dzwoniłem dwa razy czy napewno się nie pomylili o jedno zero:spiteful:

Rafal19 a mozna zapytać gdzie robiłes?

Z tego co wiem to metr kwadratowy opti w hurtowni to koszt około 160zł. bez szlifu krawedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Elmar to ma ceny z księżyca.

Zrobiłem wycenę m.in. u nich i za baniak ok. 120x65x55 ze szkła 12mm (wolę dmuchać na zimne) śpiewnęli mi z kominem prawie 3 tysie :-) aż do nich napisałem czy się nie pomylili bo mam oferty za mniej niż połowę tej ceny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie była to firma z Wrocławia?

A w stopce maila jest napisane "Klauzula poufności Treść tej wiadomości zawiera informacje przeznaczone tylko dla adresata." Więc ze zrozumiałych powodów nie mogę ani zaprzeczyć, ani potwierdzić. Fakt, że jest to firma z Wrocławia. Jedyne co przemawia na ich korzyść to to, że do wyceny wzięto szybę 15mm. Ale cena jest chyba mimo wszystko zbyt wysoka podobnie jak 2 zł/km za dostawę - chyba samolotem :spiteful:

Ja do nich nie dzwoniłem by wyjaśniać, bo i po co. U mnie w sklepie mogę mieć zrobione dużo taniej i będzie Opti, które już widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@balon, OLCZAK www.szklarski.com zakład szklarski w Białymstoku, ceny za akwaria mają po 1,3zł/L przy zwykłym float, do Opti-White doliczają tylko różnice w cenie szkła, za komin z dziurami około 40zł policzyli, nie wiem tylko ile kosztuje polerka krawędzi bo to miałem gratis za niedotrzymanie terminu. Solidna firma, przywieźli i wnieśli baniak do mieszkania na 2 piętro :spiteful:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@balon - Olczak już podniósł ceny - niedawno robiłem wycenę akwarium w podobnych wymiarach jak Rafała i wychodziło ok 30% drożej niż wiosną.

Powód - chyba częściowo chcą odstraszyć klientów, bo mają masę roboty przy witrynach sklepowych, balustradach itp. Narazie nie wiedzą jednak, że i tak są najtańsi w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest ta wygórowana cena ale przy szybie 15 mm nie ma co się dziwić. Z tego co się orientuję pomiędzy 8 a 10 mm jest znaczny skok cenowy. A co dopiero 15 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu odebrałem moje drugie większe 150dł 80sze 60wys przednia szyba opti gr. szkła 12mm z wzmocnieniami wzdłóżnymi i jednym poprzecznym komin zewnętrzny z boku zapłaciłem ok. 1500zł , obecne 375 lit w styczniu lub w lutym przekładka to będzie na sprzedaż ale to już dokładny opis co do tego na targowisku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam Dziadykiewicz, witam. Mam prozbę, czy mógłbyś mi powiedzieć gdzie kleiłeś baniak i jakieś zdjęcie tego baniaka nowego by się przydało, szczególnie zewnętrznego komina. Sam jestem przed zamówieniem baniaka o podobnych wymiarach i właśnie KOMINIE ZEWNĘTRZNYM i chciałbym zobaczyć jak to wyglada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×