Skocz do zawartości
Daniell

Automatyczny filtr KnePo Zeolithfilter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy używał ktoś z Was ten automatyczny filtr:

KnePo Zeolithfilter self cleaning 4,5 Liter 

 

Wiem że jest podobny wyglądzie i w zasadzie działania od filtra Zeomatic firmy Fauna Marine, ale moje pytania czy ktoś z Was go używał/używa.

Jest dość dużo opisów filtra Zeomatic natomiast na temat tego nic nie mogłem znaleść.

JAK KTOŚ Z WAS UŻYWAŁ LUB UŻYWA PROSZĘ O INFORMACJE

,, CZY ROBI ROBOTĘ”

3CBFA1B3-82DD-4524-91DF-2420218FB55A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie jest klon Zeomatic'a, nawet pompy te same. Tego typu filtry są dobre pod warunkiem, że złoże jest drobne i nie jest go zbyt dużo, w przeciwnym wypadku puszczają tylko bąble pomiędzy kamienie i tyle z działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje, orientujesz się może jakiej grubości są kamyk KZ do filtra automatycznego?

Ptoducent pisze że to filtr do kamyków o wielkości 5-8 mm wiec zastanawiam się czy ten filtr się sprawdzi z tymi kamykami KZ do automatycznego filtra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem. Próbowałem też znaleźć taką informację na innych stronach, ale na większości natknąłem się jedynie na opis produktu skopiowany 1:1 ze strony Korallen-Zucht, gdzie nie ma ani słowa o granulacji. Może warto zapytać samego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, zamówiłem wiec, będę testował na żywo.

Facet który mi sprzedał zapewniał że działa tylko ma teraz 4000 litrów i ten filtr jest już za mały  dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło czytać. Które kamyki w końcu zastosowałeś, oryginalne KZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne KZ na razie włożyłem te standardowe 1 kg bo przechodzę z paletek ze zeo ale docelowo będą 2 kg te drobniejsze

a że filtr jest przystosowany do 5 kg kamieni to jakie bym nie włożył to będzie robił robotę więc polecam dla osób które nie chcą lub nie mogą co dziennie ręcznie mieszać.

Tak na marginesie jeszcze dam automatyczne dozowanie pompą Pacyfik Sun ichniejszych KZ specyfików.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×