Skocz do zawartości
kocur108

zbiornik narożny 350l na morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cesarz2016
52 minuty temu, kocur108 napisał:

Niestety ledwo mi wejdzie ten M. jakiś ruch nad nim muszę mieć, wiem 3 cm niewiele. ale w moim przypadku bardzo dużo i tak już liczę od podłogi, a nie dna szafki.

Ok. Rozumiem:)  W takim razie musisz pamiętać o obsadzie żeby nie przesadzić. Spokojnie powolutku do przodu. Pozdrawiam i kibicuję.:good2: 

P.S. To w takim razie jeżeli nie pozwala wysokość pod szafką to obniż te przegrody w sumpie np. do 18 i 17 cm lub 16 i 17 cm tak jak pisałem wcześniej żeby nie trzeba było podkładać odpieniacza wyżej.

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie jakiego koloru diody LED 1W  zastosować do morskiego, miałem robić belke ledową do słodkiego dużo części mam, ale wiem że jest różnica w kolorach do morskiego, na razie na tyle znalazłem że przewaga niebieskich, i pare UV, ale może ktoś zgłębił ten temat, po za tym to narożniak, chyba będą potrzebne wieksze moce nad skałą z tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
16 minut temu, kocur108 napisał:

Czy ktoś może wie jakiego koloru diody LED 1W  zastosować do morskiego, miałem robić belke ledową do słodkiego dużo części mam, ale wiem że jest różnica w kolorach do morskiego, na razie na tyle znalazłem że przewaga niebieskich, i pare UV, ale może ktoś zgłębił ten temat, po za tym to narożniak, chyba będą potrzebne wieksze moce nad skałą z tył.

Jeśli chodzi o ledy to ja posiadam w swoim :

https://allegro.pl/oferta/dioda-power-led-1w-12000-20000k-epistar-na-pcb-6333318140

https://allegro.pl/oferta/dioda-power-led-1w-royal-blue-epistar-na-pcb-7240402068

Stosunek led to 4 do 1 czyli 4szt royal blue i 1 szt 12000k

Co do odpieniacza to znalazłem :

https://www.olx.pl/oferta/odpieniacz-reef-skim-500-CID103-IDxJcQO.html#4a47a02f51

Posiadam taki sam i jak na razie bez zarzutów:)

P.S. Możesz pisać na priv. :)

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zaczęło się 

zdjęcie jeszcze z życiem, ostatki

1 dzień - Życie przeniesione do akwa nano, i wybrana woda prawie do zera,

2 dzień jeszcze kilka żyć uratowano, z pokrywy wyjęto co sie może przydać, wyczyszczony kubełek i wyjęto  piasek.

W słodkowodnym warstwę torfu od podłoża piaskowego miałem rozdzieloną za pomocą siatki PCV, zastanawiam się czy ją wykorzystać wrzucić pod żywą skałę i piasek,(zawsze to trochę rozkłada ciężar, a siatka rastrowa jest droga, i są różne opinie na jej temat.

Pozdrawiam

ps

Tło wkleja sie do zbiornika tak jak w słodkim dobrej jakości, czy na zewnątrz.

Ruszyłem torf ale to capi, fajny sen iiii niezadowolenie ;) .

 

P1310002.JPG

IMG_20190201_204851.jpg

IMG_20190201_205019.jpg

Edytowane przez kocur108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie elementy takie jak tła, kratki rastrowe, siatki itp. nie powinny znajdować się wewnątrz akwarium. Sprzyjają gromadzeniu resztek, brudu, którego nie jest tak łatwo się pozbyć. W konsekwencji mają negatywny wpływ na parametry wody.
Osobna kwestia to, że tło umieszczone na zewnątrz można łatwiej usunąć, wymienić lub oczyścić w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
9 godzin temu, Pawlick napisał:

Według mnie elementy takie jak tła, kratki rastrowe, siatki itp. nie powinny znajdować się wewnątrz akwarium. Sprzyjają gromadzeniu resztek, brudu, którego nie jest tak łatwo się pozbyć. W konsekwencji mają negatywny wpływ na parametry wody.
Osobna kwestia to, że tło umieszczone na zewnątrz można łatwiej usunąć, wymienić lub oczyścić w razie potrzeby.

Również popieram tą opinię. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zorientowanych osób 9 kg piasku Natures Ocean Bio-Activ Live Natural White do mnie nie przemawia, ile go jest w cm grubości np na metrze lub 0,5m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
12 godzin temu, kocur108 napisał:

Mam pytanie do zorientowanych osób 9 kg piasku Natures Ocean Bio-Activ Live Natural White do mnie nie przemawia, ile go jest w cm grubości np na metrze lub 0,5m

Według mnie na twój zbiornik jeżeli chcesz zastosować piasek to ja osobiście dałbym 2 x 9 kg po ułożeniu skały i moim zdaniem też by nie było go za dużo. Ja w moim 300 litrów mam wsypane 20 kg suchego piasku terra marina blau i na długości 100cm i szerokości 50cm ta warstwa wynosi około 2 do 3 cm.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, zakupiłem Natures Ocean Bio-Activ Live Natural White 9kg,  do tego PIASEK KORALOWY BLUE TREASURE PREMIUM 5kg 0,5-1mm, PIASEK KORALOWY BLUE TREASURE PREMIUM 5kg 1-2mm, zastanawiam się jeszcze nad BLUE TREASURE PREMIUM CORAL SAND 5KG 2-5MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, zakupiłem Natures Ocean Bio-Activ Live Natural White 9kg,  do tego PIASEK KORALOWY BLUE TREASURE PREMIUM 5kg 0,5-1mm, PIASEK KORALOWY BLUE TREASURE PREMIUM 5kg 1-2mm, zastanawiam się jeszcze nad BLUE TREASURE PREMIUM CORAL SAND 5KG 2-5MM

 

Zacząłem produkcje RO 

wodociąg    - 115

za memmbraną 75 DGP    -  8

za MB400     -  1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
10 godzin temu, kocur108 napisał:

Dzięki za informacje, zakupiłem Natures Ocean Bio-Activ Live Natural White 9kg,  do tego PIASEK KORALOWY BLUE TREASURE PREMIUM 5kg 0,5-1mm, PIASEK KORALOWY BLUE TREASURE PREMIUM 5kg 1-2mm, zastanawiam się jeszcze nad BLUE TREASURE PREMIUM CORAL SAND 5KG 2-5MM

 

Zacząłem produkcje RO 

wodociąg    - 115

za memmbraną 75 DGP    -  8

za MB400     -  1

Proponowałbym wsypanie najpierw "Natures Ocean Bio-Activ Live Natural White 9kg,  do tego PIASEK KORALOWY BLUE TREASURE PREMIUM 5kg 0,5-1mm, PIASEK KORALOWY BLUE TREASURE PREMIUM 5kg 1-2mm" a później zobaczysz czy dosypać jeszcze "BLUE TREASURE PREMIUM CORAL SAND 5KG 2-5MM":). Co do RO byłoby idealnie jakby wynik na mierniku TDS wynosił "000" - nie wiem jak długo posiadasz wkłady w filtrze RO ? może należałoby je wymienić ? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wkłady nowe, 5 węgiel 1, prócz membrany 75, żywica dokupiona dopiero teraz, miernik też nowy, może to błąd pomiarowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
3 godziny temu, kocur108 napisał:

wszystkie wkłady nowe, 5 węgiel 1, prócz membrany 75, żywica dokupiona dopiero teraz, miernik też nowy, może to błąd pomiarowy?

Możliwe iż błąd pomiarowy. Moim zdaniem z tą jedynką też tragedii nie ma:). A membrana jak długo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

membrana 5lat z tym że długi czas nie używana, zabezpieczona przed wysychaniem ale jak widać działa, zamówiłem co prawda nową z Aliexpres ale trzeba poczekać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
17 minut temu, kocur108 napisał:

membrana 5lat z tym że długi czas nie używana, zabezpieczona przed wysychaniem ale jak widać działa, zamówiłem co prawda nową z Aliexpres ale trzeba poczekać

 

Zobaczymy po wymianie membrany ja bym obstawiał na nią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy taki wąż nadaje się do połączenia pompy z rurą https://allegro.pl/oferta/waz-przewod-silikonowy-fi-32-mm-cena-za-10cm-7701252115

wszyscy piszą o Siporax, a czy coś porównalnego można stosować? pytam bo mam 1litr nieużywanego  De nitrate https://www.petco.com/shop/en/petcostore/product/seachem-de-nitrate-filter-media

Edytowane przez kocur108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie zwykły, nie zbrojony. Najlepiej gdyby był certyfikowany do kontaktu z żywnością, wtedy masz pewność, że będzie w 100% bezpieczny dla zwierzaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Fliper tak zrobię znalazłem taki https://allegro.pl/oferta/waz-silikonowy-32-mm-elastyczny-do-pomp-obiegowych-7827069438

Czy jest ktoś z okolic Łodzi, Pabianic, Konstantynowa kto chce się pozbyć wody z podmian.

 

2081320836_sumpproj.thumb.png.6f83eabdf26d4e6ffca578fe723d57ca.png

zastanawiam się czy taki projekt sumpa nie był by lepszy

 

 

Edytowane przez kocur108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×