Skocz do zawartości
WammoW

male akwa, pierwsza solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do załozenia pierwszej solnczki i mam pytanie czy taki zestaw mogłby dawac rade?

szkło 50x30x30

filtr aquael fzn3 z siporaxem

2x falownik jvp 110

filtra wody ro/di nie podaje bo tego jest tak wiele na rynku ze masakra :P, @edit myslałem nad tym http://www.filtrwody.pl/pl/p/FILTR-OSMOZA-AKWARYSTYCZNA-RO4-Z-DEMINERALIZATOR-/122

inne peryferia czyli mierniki zasolenia, testy itd to zamierzam kupic jakies sprawdzone ale oczywiscie w miare dobrej cenie xd

I jak z oswietleniem ? wolałbym zrobic własne oswietlenie ale czy ktos wie jaki musiałby byc stosunek ledów i najlepiej jaka moc lampy [W] ?

i w czy tak małym zbiorniku mogłby na stałe pływac błazenek czy tylko jakas krewetka, krab i tyle ?

co do korali to zdecyduje sie na same miekkie, bo to bedzie moja pierwsza solniczka wiec niechce sie zniechecic i nie postawic sobie poprzeczki ponad chmurami :D 

Edytowane przez WammoW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć jeszcze odpieniacz, do środka akwarium albo jakiś DIY do filtra kaskadowego.
Osmoza marki "USA" podejrzanie tania, co wg. mnie wróży problemy, cieknące złączki, ogólnie słabą jakość.
Temat ledów był ostatnio kilka razy poruszany na forum, np. tutaj:

Około 20 [W] na taki baniaczek powinno wystarczyć przy miękasach.
Błazenek? Nie w 45 litrach :). Krewetka / krab ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :D to bedzie moje pierwsze morskie akwarium wiec chce sie odpowiednio wczesniej przygotować i dopiąć wszystko na ostatni guzik :D po co poźniej maja zwierzaki cierpiec bo np czegos "niedoczytałem" 

a co do odpieniacza to na innych forach wielokrotnie słyszałem ze do 50l nie jest wymagany :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to i w 500 l nie jest wymagany, ale zdecydowanie łatwiej będzie Ci prowadzić akwarium wyposażone w odpieniacz, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz z morszczyzną.
W mniejszym akwarium łatwiej o wahania parametrów.

Edytowane przez Pawlick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×