Skocz do zawartości
vnu007dl

aquael duo 50 l Nowy Sącz

Rekomendowane odpowiedzi

heh rozumiem,chce morskie akwarium bo mi sie podoba, niekomiecznie mi sie za to podoba ten proces jego powstawania i chcialbym od razu zeby w salonie wygladalo tak jak powinno.

Najbardziej chodzilo mi o to aby sie upewnic ze chwilowe wyciagniecie z wody nie zaszkodzi koralom.

a tak z czystej ciekawosci to jakiej wielkosci macie akwaria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dojrzewaniu jest trochę takiej akwarystyczno-morskiej magii, tu coś wyrasta, tam wyłazi, tego wczoraj nie było, tamto zarosło glonem :). Trochę funu i problemów jednocześnie w jego trakcie. Rafa w akwarium to taki żywy organizm, jak zacznie dobrze funkcjonować w jednym miejscu i kształcie a Ty mu zrobisz operację, rozłożysz na kawałki i przeniesiesz w inne miejsce, na pewno to przez chwilę odchoruje. To nie są klocki Lego, które możesz przekładać jak chcesz i nie robi to na nich wrażenia :wink:.
Jeśli chcesz prawie od razu ładnie urządzony baniak do oglądania i chwalenia się gościom to zleć to przedsięwzięcie firmie, przywiozą, rozpakują i gotowe.
Krótki czas bez wody nie będzie dla koralowców zabójczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodzilo mi o to ze nie wiem jak to wytlumaczyc zonie i dzieciim ze to potrwa z rok co najmniej zanim zacznie to wygladac.

ponawiam tez pytanie jakie sa sredniej wieljosci akwaria morskie?miedzy 100 a 200 l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, witam ponownie, odgrzewam temat. Niestety z tym aquaelem duo nic nie wyszło, ze względów osobistych musiałem całą sprawę odłożyć. Dzisiaj jednak nadarzyła się okazja nabycia akwarium 72 litry, od znajomego znajomego znajomego który chce się go pozbyć. Pomyślałem, że to byłby dobry start. Jest to jednak zwykłe akwarium prostopadłościan z czarną przykrywą, przystosowane do akwarium słodkowodnego.

Zanim się jednak za to zabiorę to chciałbym spytać czy to ma sens, czy takie akwarium nada się do morszczyzny? Przede wszystkim martwią mnie dwie kwestie: Jaki filtr zastosować i jaki odpieniacz do takiego akwarium i jak to zamontować aby jakoś schować w pokrywie? Czy może trzeba zupełni inna pokrywę zrobić? Pokrywa ma wymiary 60x30.

Może jutro uda mi się zdobyć zdjęcie tej pokrywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa moim zdaniem do wyrzucenia. Bedzie ograniczać wymianę gazową i będzie problem z lampą filtrem o ogólnie będzie we wszystkim przeszkadzać. Samo szkło ogólnie nie jest drogie w zakupie nowe. Więc sam musisz ocenić czy się opłaca.

Sam startowałem na aquaelu 30l. Teraz przeniosłem wszystko do akwa 60z30x35h 62L. Narazie mam kaskadę fzn3 i jadę na podmianach i to wystarcza, ale pływa tylko 1 błazenek. 

Jeśli robisz bez sumpa to tylko kaskada lub panel wchodzi w grę. Najczęściej stosowane kaskady to chyba fzn3 aquaela, lub Tidal 110. Jesli panel to musiał by być na boku akwarium, bo z 30cm głębokości już nie ma co zabierać. Czy płacą się wklejać panel, nie wiem.

Jeśli odpieniacz to na pewno zewnętrzny tzn wiszący na ścianie akwarium. Ale to moim zdaniem zależy od obciążenia biologicznego zbiornika czy jest potrzebny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×