Skocz do zawartości
Dziegiel_79

Transport akwarium 800 z życiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum i świeżym morszczakiem :) Chcę kupić kompletne działające akwarium z życiem. Skały, piasek i kilka ryb. Ciekawi mnie czy można taki zestaw przetransportować i jakie muszą być spełnione warunki. Pomysł mam taki, że przeleję całą wodę do zbiornika 1000l na przyczepę a do busa włożę akwarium, szafkę, ryby i inne życie w wodzie z akwarium. W busie będzie grzane ostro bo to 4h drogi... plus załadunek i rozładunek całości. Dużo ale muszę zaryzykować. Po przyjeździe do miejsca docelowego oczywiście porze wam wodę i sprawdzam odczynniki. Kwarantanna nie będzie raczej potrzebna z uwagi na "oryginalną :)" wodę. Czy jest to w ogóle możliwe czy porywa się z motyka na księżyc? Proszę o odpowiedź i ewentualne propozycje i pomysły. Z góry dzięki

Pozdrawiam

Tlumacz:

"Porze wam"- podgrzewam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :).
Myślę, że to możliwe, gdzieś na forum przewijały się informacje na temat takich przeprowadzek. Podstawowe warunki jakie musisz zapewnić zwierzakom to temperatura i tlen w czasie transportu, najlepiej zaopatrz się w duże worki do przewożenia ryb lub pojemniki do tego wypożycz lub kup styropianowe boxy. W ten sposób trafiają do naszych baniaków z drugiego końca świata więc kilka godzin nie powinno być problemem.
Taką ilość wody pewnie chcesz przewieźć w paletopojemniku lub czymś podobnym, upewnij się co do czystości tego zbiornika, żeby nie "zepsuć" wody. Po złożeniu wszystkiego na miejscu docelowym, tak jak wspomniałeś, podgrzej wodę i możesz stopniowo zasiedlać akwarium zwierzakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Zgadza się. Woda będzie w paletopojemniku. Mam styroboxy ale wszystko się do nich nie zmieści. Mam nowe plastikowe wiadra z przykrywką (takie jak po farbę 10l, tylko nowki) i część chciałbym przewieźć również w wiadrach. Komu to najmniej zaszkodzi? Pewnie część korali da radę a rybki? Wiadra nie są przezroczyste... brak światła i ograniczona ilość tlenu... no i będę się starał żeby w aucie było 26 stopni... jazda w koszulce i klapkach :)

Jestem dobrej myśli.

Nie mam innego baniaka na taką ilość wszystkiego. Zacznę od grzania wody i sprawdzania parametrów. Następnie kompozycja ze skały i korale. Ostatnie rybki. Da się to zrobić w jeden dzień?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zabrzmi to chłodno, ale w wiadrach umieść to co w razie nieprzewidzianych kłopotów będzie najmniejszą stratą. Na pewno zadbaj dodatkową pomoc i zimne piwo po wszystkim :), 800 litrów to już całkiem poważny baniak z niezłym skalniakiem i kawałem sprzętu wokół. Pewnie da się zrobić w jeden dzień, ale to będzie długi dzień :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie inne osoby do pomocy, zresztą sam zobaczysz ile jest roboty z załadowaniem takiego akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie tematem. Ruszam w sobotę ok 4.00 przewidywany koniec przeprowadzki około 22. Piwko już się chłodzi. Pomocników mam już niby nagranych. Napiszę jak poszło :)

Trzymajcie kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×