Skocz do zawartości
kBaran

założenie akwarium morskiego 250 l początek i pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam puste akwarium o pojemności około 250 l wymiary 120 cm długie 40 cm szerokie i 46 cm wysokie wcześniej trzymałem w nim pospolite gatunki takie jak gupiki, molinezje itp. ogólnie nie jestem doświadczonym akwarystom ale zafascynowała mnie akwarystyka morska i zastanawiam się czy dał bym sobie radę z morskim zbiornikiem... i mam pytanie czy początkujący akwarysta poradzi sobie z akwarium morskim? oraz jakie to mniej więcej koszty zamówienia i utrzymania są oraz co lepiej kupić nowe (używane) a co lepiej samemu zrobić z góry dziękuję za wskazówki...

 

pozdrawiam z szacunkiem krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć.

Jasne, że sobie poradzisz, tylko musisz odrobić lekcje ( dużo czytaj dział dla początkujących i inne działy )

Popatrz jak wyglądają akwaria z panelem filtracyjnym , jak ze sprzętem w środku i jak z sumpem.

Musisz się zastanowić jak chcesz mieć i ile pieniędzy możesz wydać .

Ja polecam zmianę zbiornika na szerszy ( chociaż 50 cm ) i akwarium z sumpem

Mi osobiście bardzo podoba się zbiornik red sea reefer 170 , ale jest dla mnie za drogi , więc zrobiłem sobie podobny sam za ułamek ceny . Znajdź na forum zbiorniki o podobnej pojemność do twojego , popatrz jaki sprzęt mają i sprawdź ile kosztuje. Możesz również rozłożyć kupno sprzętu w czasie i jak wszystko będziesz miał to wtedy zalać wodą baniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś systematycznym i cierpliwy to dasz rade. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a dlaczego lepiej zmienić na 50 cm szerokości? co do sprzętu to mam ograniczone fundusze przez Żonę... na to, więc raczej będę pomału kompletował części i chciał bym zacząć na początek od filtra i oświetlenia z tego co czytałem to jak ma się: sumpa to można wszystko w nim zamontować tak że w akwarium jest tylko wpływ i wypływ tak? są jakieś ograniczenia wielkościowe dla niego? oraz czy oświetlenie może być zrobione na bazie diud pawer led 3 W lub 1 W w kolorach białe zimne, czerwone i niebieskie czy muszą być jeszcze inne kolory? a może ogólnie lepiej zrobić coś innego lub kupić? dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcenie czasu pozdrawiam krzysztof. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szersze akwarium to większa powierzchnia dna, co jest ważne z kilku powodów, m.in. ze względu na terytorializm zwierzaków, poza tym zapewnia wygodę w ustawianiu skał wewnątrz oraz lepszą estetykę (większą głębię).

W sumpie możesz umieścić większość sprzętu, odpieniacz, grzałkę, pompę, dodatkowe złoża filtracyjne, prefiltry, itd. Tym sposobem w akwarium zostaną tylko pompy cyrkulacyjne, przelew, powrót i lampa nad nim. Wielkość sumpa zwykle ograniczona jest wielkością szafki pod akwarium. O oświetleniu LED było na forum trochę tematów, łącznie z kilkoma relacjami z budowy lamp, zajrzyj do działu Elektronika i oświetlenie oraz DIY - Zrób to sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×