Skocz do zawartości
Czajnik166

Pomoc dla początkującego - glony po kuracji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i znów serdecznie proszę o pomoc.

Po kuracji protomorem od 12 do 17.04 (powód: http://aqua-reef.pl/topic/11515-czy-to-jest-w%C5%82a%C5%9Bnie-orz%C4%99sek-cryptocaryon-irritans/ ) zauważyłem rozrost glonów z dnia na dzień.

Dziś po przeszło tygodniu szybę jak tylko wyczyszczę z zielonego nalotu ( nie będę się wygłupiał z nazwami - narazie jestem słaby w dino,cyjano sprawach) praktycznie po 5 min znów jest lekko obsadzona, a po 2h już wydaje się że akwarium jest mętne (warstwa glonów na szybie).

 

Nie to jest jednak moim głównym zmartwieniem-glony których wrzucam zdjęcia rozrastają się - gęste brązowe i włókniste.

 

Moje pytanie brzmi: takie sprawy odsysa się czy one po prostu indikują jakiś problem w baniaku? lub też może mam czekać aż zanikną?

 

Nie wiem czy ma to wpływ ale jako dodatkową informację dodam że wczoraj musiałem odławiać po 2 dobach od wpuszczenia dimidiatus'a (doktorka)-sklep poradził, że ze względu na ospę jest to jakiś oręż na przyszłość  - przeprowadziłem aklimatyzację przez 3h, jadł, był aktywny...

 

Informacje:

xenia pulsująca

2xczyszcząca

2xturbo

1xstrombus

1x kopiąca rozgw.

2xocellaris

 

mrożonka 2x 1/4kostki, 1xpłatki z dodatkiem czosnku

 

sól aqua reef reef salt

 

mg:1350,ca:455,KH:7.7,NO3:2.5,PO4:0-0.03

 

post-5463-0-91156900-1461608660_thumb.jpg

post-5463-0-98877100-1461608663_thumb.jpg

post-5463-0-72495200-1461608667_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moge wiedziec ile czasu ma to akwarium?? Chodzi o czas od zalania wody i wlozenia skalki?

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalewałem skałę na przełomie luty/marzec (suchą!). Przez miesiąc lałem bio-S, miałem oznaki kolejnych glonów jak w dojrzewaniu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw wszystko w spokoju. Dojrzewanie wciaz trwa. Nie sadzisz ze za szybko zycie wlożyles??

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz już niestety tak. Wtedy bylem po jakiś 3 małych wysypach, a byłem pewien ze to dojrzewanie... myślałem ze 3dni ze starterem włącznie to duzo...dopiero teraz widzę jak powinno wyglądać dojrzewanie. Dimidiatus może być wrażliwy na młody zbiornik? sadzę coraz bardziej ze żadne tam stresy go wykonczyły....

oczywiscie 30dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie w akwarum morskim trwa okolo 4 a nawet do 9-10miesiecy widzac po twojej skale (uzyles suchej) dojrzewanie bedzie trwalo dluzej. Mam kolege ktory wlozyl zycie miesiac po zalaniu woda. Niestety po. Okolo 1,5miesiaca od wlozenia zycia padly mu 2blazenki i lysmata. Korale z tego co wiem przezyly

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×