Skocz do zawartości
Czajnik166

czy to jest właśnie Orzęsek Cryptocaryon irritans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jako nowicjusz mam pierwsze pytanie i prośbę o pomoc.

Slowem wstępu bo może coś innego ma wpływ na chorobę:

Zbiornik (suchą skałę) zalałem z końcem lutego.

Marzec dojrzewanie wraz z laniem "bio s".

Parametry były "stabilne" już od około 25.03-drastycznie spadło NO3 (po wcześniejszym wzroście oczywiscie).

Z początkiem kwietnia był zbyt intensywny wysyp glonów więc weszła "ekipa"-rozgwiazda,krewetki czyszczące,ślimaki.

 

 

07.04 kupiłem 2 błazenki, a od piątku 08.04 jeden zaczął tracić kolor- odwiedziłem sklep- w jednym baniaku trzymali 3 sztuki, ja zabrałem 2 , jedna, która pozostała także widocznie zachorowała...ich wygląda jeszcze tragiczniej ,poradzono mi:

 

1.Zwiększenie temp z 24 na 28st.cel.

2.Włączenie lampy UV-pracowała ciągiem 2 doby-dziś ją wyłączyłem bo NO3 skoczyło ze stabilnych 2 na 10

3.Pokarm z czosnkiem

 

 

 

Czy przypadkiem nie powinienem zrobić więcej? lampę chcę od jutra włączać na noc jedynie, może to też błąd?

 

 

Chemia to dla nie ostateczność , ale jakby się tak zastanowić to jeszcze większą apokalipsę chyba zrobiłem tą lampą...

 

Jeden ocellaris trzyma się raczej ok, ale czy też nie jest w niebezpieczeństwie?

 

pozdrawiam serdezcnie

 

post-5463-0-15410100-1460416145_thumb.jpg

post-5463-0-31154500-1460416153_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widzę żeby ryby chorowały,wyłącz UV, obniż temperaturę do 25 stopni i nie kombinuj. A na ryby to chyba jeszcze za wcześnie tym bardziej że wywaliły Ci glony a ty wpuszczasz ryby.Za świeży zbiornik. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie widzisz kropek na drugim zdjęciu?

Glony  miałem wcześniej-efekt lania Bio S'a- plaga, o której napisałem byla juz po 2 rodzajach glonów ( brązowe  oraz zielone)

Rybki w sklepie nie ma, a moja dziś rano niestety też się poddała. Druga ma się świetnie od początku, więc nie sądzę by był to problem zbyt wczesnej aklimatyzacji ryb. Nie chce źle dla drugiej więc kupiłem lek na tydzień i jednak zaleje chemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×