Skocz do zawartości
ehMario

SERA Marin Biotop Cube 130

Rekomendowane odpowiedzi

SERA Marin Biotop Cube 130 . Co sadzicie o tym zestawie? Zaczynam przygodę i chciałbym jakiś kompletny zestaw, a jak narazie znalazłem taki. Może znacie jakieś zestawy godne polecenia ??
post-5457-0-77439700-1460304998_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć, zbiornik tylko ładnie wygląda. Oświetlenie za słabe , miękkie dają sobie radę, ale i dla nich jest dość mało światła. Odpieniacz kiepski i bardziej nadaje się do natleniania wody, niż odpieniania. Latem jest problem z tęperaturą . Wersja led ma trochę lepszy odpieniacz, ale też szału niema . Na forum jest trochę użytkowników tych akwarii, ale większości przerabiała pokrywy by zwiększyć ilość światła i zmieniali chłodzenie ,lub je sciągali i dawali normalne lampy np chinki 120 - 165W . Odpieniacz też zmieniali na mocniejszy. Wersja led ma trochę więcej miejsca w panelu, dlatego jest tam orginalnie większy odpieniacz, ale i tak za słaby. W wersji led powinien zmieścić się tunze 9004. I w wersji led lepiej otwiera się pokrywa. W starszej wersji pokrywa po otwarciu zsuwa się na plecy akwarium i w obu wersjach woda po otwarciu pokrywy zacieka na plecy akwarium , więc i na tył szafki. A tak to ładnie wygląda, tylko czy jest sens kupować i przerabiać praktycznie wszystko. Chyba, że masz za bardzo dobre pieniądze używane, lub po przeróbkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Master to kolejne wcielenie Reefmax'a, lekko odświeżone przez dodanie oświetlenia LED, poza tym chyba nie ma większych różnic. Minusy ma podobne jak omawiany wcześniej zestaw Sera, dość słaby odpieniacz i oświetlenie. Jest też znacznie mniejszy 80 l vs. 130 l.

Edytowane przez Flipper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale za to ma więcej światła na litr , reszta problemów taka sama jak w sera. I jest strasznie wąski . Wszystkie gotowe zestawy mają podobne wady. A to odpieniacz jest jak zabawka , słabe światło , nadmierne grzanie wody itp. Nie lepiej byłoby samemu zrobić zestaw? Najprościej kup odpieniacz wewnętrzny , lub wiszący , lub tunze reefpack 250 , lampe t5 lub led chinke, szkło 120 l kaskadę i cyrkulator. Może nie być tak piękne z wyglądu samego zbiornika , ale korale będą miały lepiej. Oczywiście sam sprzęt to nie wszystko. Ale jak porządnie przygotujesz szkiełko , to unikniesz większości problemów , z jakimi się spotkasz w przypadku gotowego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co by tu nie mówić - to zarówno Sera jak i Reefmax - są najmniej obsługowymi akwariami na początek.

Ja mam 750 litrów w obiegu oraz dodatkowo i Serę i Reefmaxa - pozostawione tylko dla tego ,że właśnie są ciekawymi i bezobsługowymi akwariami w których mogę bezstresowo trzymać wrażliwe organizmy.

Sera ma dla mnie dodatkowo cenną zaletę ,że pomiędzy podmiankami nie dolewam wody.

-Nie ma więc problemu parowania - czyli dodatkowo nie tworzy się nadmiar wilgoci w domu.

Jako pierwsze akwa - polecam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×