Skocz do zawartości
gpw2008

Centralny zmiękczacz wody

Rekomendowane odpowiedzi

Dom w trakcie budowy więc wszelkie rozwiązania możliwe

 

Planuje akwarium 700L z morszczyzną mam zrobione podejście kanalizacji w miejscu gdzie będzie akwarium

W domu planuje zainstalować centralny zmiękczacz wody oparty na żywicy okresowo regenerowanej solanką (tabletki)

 

I teraz problem czy podejście wody w miejscu gdzie będzie stało akwarium mam zrobić z wody kranowej czy tej zmiękczonej ?

Oczywiście w planie wszelka potrzebna filtracja RO itd. w miejscu gdzie będzie zbiornik oraz automatyczna (lub półautomatyczna) podmiana wody 

 

Nie mam doświadczenia z centralnymi zmiękczaczami i ich wpływem na parametry wody, szczególnie tej na potrzeby morszczyzny.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosując na końcu filtr RO+DI nie ma większej różnicy czy podasz na niego wodę zmiękczoną czy nie, i tak odfiltrowana zostanie większość rozpuszczonych substancji. Użyj dobrego filtra RO z odpowiednią baterią prefiltrów.
Gdybym miał robić podobną instalację u siebie, podciągnąłbym kranówkę do RO. Po co dodatkowo obciążać zmiękczać, jeżeli na końcu instalacji woda będzie tej samej jakości.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom w trakcie budowy więc wszelkie rozwiązania możliwe

 

Planuje akwarium 700L z morszczyzną mam zrobione podejście kanalizacji w miejscu gdzie będzie akwarium

W domu planuje zainstalować centralny zmiękczacz wody oparty na żywicy okresowo regenerowanej solanką (tabletki)

 

Ja mam zastosowane w domu właśnie tego typu rozwiązanie. Mam podłączoną pod akwarium wodę zmiękczoną. Wszystko jest w porządku. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi 

Jak rozumiem oba rozwiązania są dopuszczalne bo efekt końcowy taki sam 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, dobry zestaw RO+DI z regularnie wymienianymi wkładami zapewni odpowiedniej jakości wodę do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat zmiękczacz wody z wbudowanym mieszaczem więc mogę sobie w dowolny sposób regulować twardość. To jest w tym wszystkim najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×