Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie komora pompy ma wymiary 12x10 i zastanawiam sie ile luzu musi mieć pompa aby nie było rezonansu

 

1073.08  9x6,7cm

DC 1200 9x5 cm

DC 2000 10x5 

 

Jak myślicie któraś z tych pomp się nada czy trzeba brać mniejsze ? Fizycznie wejda ale nie wiem czy im tyle wystarczy aby pracowały cicho bez rezonansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda :). Jeżeli tylko nie usztywnisz połączenia i nie będzie dotykać ścian, a sama pompa jest cicha to będzie pracować w ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem DC 1200. Postanowiłem ja przetestować i na 1 biegu Cicha ale wtedy pompuje 400l/h na ostatnim biegu jest już dość slyszalna ale dźwięk jest przyjemny. Postanowiłem jutro kupić DC 2000 i najwyżej ustawie ja na 1biegu to będzie 900l/h na moje 80l wystarczy a pewnie też będzie ciszej niż na ostatnim biegu 1200. A teraz najciekawsze :-) mam Vortech'a MP10 i przy nim obiegówka jest cicha. Jak jutro odbiorę akwarium to będę wiedział wiedział na jakiej prędkości ustawić Vortech'a. Zrozumiałem w końcu że nie da się zrobić tak cichego akwarium morskiego jak roślinnego tym bardziej bez sumpa i szafki która to wyciszy odpieniacz i obiegówkę. Jak się posiedzi dłużej przy tych pompach to jedno jest pewne wydają on przyjemnym dźwięk do zaakceptowania nawet jak bym miał spać obok akwarium to bym to zaakceptował:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×