Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z opisu na reeflex wynika ze to trudny zwerzak, zresztą jak każdy :)

Czy może ktoś posiada w swoim zbiorniku takie okazy i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami . Czego potrzebują (poza pokarmem) , czy to przypadkiem nie wędrują jak ukwiały ( bo tak wynika z opisów w encyklopedii ze się przemieszczają), jaki maja wpływ w przypadku "full contakt" z innymi mieszkancami akwarium.

pozd.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reeflex nawet cyjanobakterie są trudne w utrzymaniu - jak to leci - nie dla początkującego? :) przepraszam za OT, ale jak czytam te informacje na reeflex to mi rece opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyjano jest bardzo trudne, trzeba mu stworzyć odpowiednie warunki :)

co do liliowców to widać po fotkach że koralom chyba nie przeszkadza ich obecność , z opisów wynika ze nie wszystkie jedzą. Jeśli w tej chwili ( przez gorgonie) bardzo obficie karmie to przydało by się żeby coś jeszcze kożystało z tego karmienia a nie tylko odpieniacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadki zbiornikow, w ktorych liliowce czuly sie przez dluzszy czas dobrze. Nie znaczy to jednak, ze sa to zwierzaki latwe badz nawet srednie w trudnosci utrzymania. W mojej opinii 98% akwarystow nie powinno podejmowac prob ich hodowli. Tak jak przy np. Dendronephthya i innych delikatnych filtratorach najrozsadniejszy wybor to odzielny, dedykowany tego typu zwierzakom zbiornik. Do zwyklego akwarium rafowego wedlug mnie sie nie nadaja.

Co do Twojego zew wypadku - jak wyglada Twoj zbiornik? Jaki odpieniacz, jaka filtracja, reszta obsady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu mojego akwariu to właśnie nie wyglada tak jak bym chciał i nie wiem czy jest co pokazywać. zbiornik 200l, 2x 6045, odp H&S 150 około 20kg LR w sumpie wolne miejsce na dsb, refugium czy co tam jeszzce mozna zrobić , filtr przepływowy z węglem i absorberem PO4... troche lps, sps i w miare fajnie to rosnie.

Problem w tym że na poczatku podobały mi sie akwaria z patykami a teraz doszedłem do wnoisku że brakuje mi ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zwierzaków jest trudna ale jeśli się nie spróbuje to chyba sie nie przekonamy czy jesteśmy w stanie utrzymać je przy życiu. Przechodziłem podobna sytuacje z gorgonią ( wiem że to nie to samo) i miałem chwile zwątpienia ale teraz gdy polipy chowa tylko gdy pokolce wyjadają z niej to co sobie złapała to wiem że to jest to :) a pokolce najprawdopodobniej będe musiał sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja wyznaje inna "szkole". Opiekujemy sie zwierzetami i to my odpowiadamy za ich zycie/niezycie. Jezeli wiem, ze moge nie sprostac oczekiwaniom danego zwierzecia to sie na nie nie decyduje. "Przekonujac" sie czy jestesmy w stanie cos utrzymac, a czegos nie tak naprawde mordujemy kolejnych podopiecznych. Ale podejscie akwarysty do takich spraw to wybor kazdego z nas.

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś :smile: obiecuje że wiecej nie kupie nic co nie jest trzymane w akwariach i ma się dobrze . Jeśli chodzi o liliowce to ..to tez się skusiłem ale poza tym ze siedzi w skałach od tylnej szyby na 100% pojadł i zobacze co będzie dalej. Czytajac opisy to zielonego udało się utrzymać najdłużej i takiego tez mam . Czas pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz masz to trzymam kciuki za powodzenie w utrzymaniu tego, jakby nie bylo, interesujacego i pieknego zwierzaka. Nie zapomnij sie podzielic informacjami jak Ci idzie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem liliowca , pomimo dawania 3 różnych rodzaju planktonu w płynie, zdechł po tygodniu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxxneo - a wiesz jaki gatunek miałeś? Tak z ciekawości pytam bo podpytuje posiadaczy co im jeść dawali i jak szybko zeszły:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominik, odpusc liliowca.

popatrz na cialo i zastanow sie czy jestes w stanie go utrzymac w zbiorniku.

kto nurkuje ten wie, ze liliowca w ciagu dnia praktycznie nie widac, chyba, ze glebiej, pod 40- sci.

noca natomiast obsiadaja kazda skale i lapia plankton w pradzie i jest ich naprawde masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie - kupować go nie zamierzam. Tak pytam z ciekawości, jak ludzie sobie z nimi radzili i ile im wytrzymały w akwariach. Bo w ofertach sklepów są... a szkoda bo być ich nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to faktycznie efektowne zwierze ale zdycha z glodu w akwarium....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem jaki to był gatunek. Karmiłem go JBL Koral Fluid , Kent Phytoplex , PhytoChrom + 1/5 kostki zielonego planktonu , czerwonego , oraz dla Filrtatorów (codziennie inny). Z korali nie foto miałem również Dendronephthya sp. , jedna żyła prawie 3 miechy, druga 3 tygodnie. mam jeszcze Rhizotrochus typus , który jest u mnie ponad rok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie  jedna szybko (po miesiącu?) zeszła, druga żyła długo bo do czasu mojego przesolenia wody.Piękne zwierzątko. Może i żyłaby nadal gdyby nie mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×