Skocz do zawartości
domel_gl

Drivery Meanwell LDD-L piszczą

Rekomendowane odpowiedzi

witam
Zbudowałem hybrydę 2x t5 + led (5x30W, 20x 10W, 20x 3W). Zastosowałem drivery Meanwell 5x LDD-700H (36V), 10x LDD-700L (24V) i 3x LDD-500L (24V). Wszystko sterowane z profiluxa przez konwerter na arduino nano. Co do serii LDD-H to działają bezszelestnie ale niestety LDD-L niesamowicie piszczą. Wcześniejsze próby świecenia na max bez sterowania pwm były pozytywne. Zamontowanie kondensatora 1000uF i 3200uF na zasilaczu tylko minimalnie je ucisza. Wszystkie masy wspólne.

Czy ktoś miał do czynienia z tymi LDD-L i podpowie jak wyeliminować te piszczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem kondensatory 47uF na wyjściu każdego drivera i na zasilaniu wspólny duży 2200uF. W porównaniu z tym co było to niebo a ziemia.

post-2912-0-63538800-1426263281_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Domel_gl, czy mając komputer do lampy od Leszka z sygnełem PWM do led cree, można sterować "wschody i zachody słońca" poprzez drivery "LDD" które są podłączone do high power led-ów np.: 30W , 50W?

 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kolego 'kj1974' nie mam pojęcia jak zachowuje się komputer od Leszka - zapytaj twórcę. (moim zdaniem oczywiście powinien sterować LDD bo nie ma znaczenia jaki driver użyjesz - kwestia doboru do zamontowanych led). Ja steruje lampą z profiluxa przez konwerter zrobiony na małym arduino i kilka linijek kodu. Profilux daje sygnał 0-10V a arduino zamienia na wypełnienie PWM.

 

Edytowane przez domel_gl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×