Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciał bym się was zapytać jakie macie opinie i spostrzezenia odnośnie pokarów dla koralowców Preisa? chodzi mo głównie o Coral-V-Power oraz Coral-Energizer, warto stosować te preparaty?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to tylko moje spostrzeżenie jeśli chodzi o V-power // inni może mają inne opinie - korale po paru regularnych dawkach tracą jasny kolor , matowieją i wchodzą w brązy. Odrzuciłem ten produkt po zużyciu 1/4 opakowania. Nie zauważyłem większego żerowania ( wystawienia polipów) u korali sps // lps'y owszem ale te żerują nawet po wzruszeniu mułu z dna więc to jest oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba te pokarmy zawieraja Po4 więc ciemnienie bedzie normalnym zjawiskiem jeśli damy więcej niz trzeba.

Uzywałem V-power raz w tyg i byłem bardzo zadowolony, Coral _energizer tez próbowalem , ale nie zauwazyłem żeby cos wnosił do mojego zbiornika . Mysle ,ze tylko dla korali miękkich nadaje się.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - ale co konkretnie zaobserwowałeś po dodaniu V-power'a??

Chętnie go użyje ponownie w mniejszych dawkach o ile ma on pozytywnie zadziałać na moje korale. Ja stosowałem go dokładnie w/g zaleceń producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - ale co konkretnie zaobserwowałeś po dodaniu V-power'a??

Chętnie go użyje ponownie w mniejszych dawkach o ile ma on pozytywnie zadziałać na moje korale. Ja stosowałem go dokładnie w/g zaleceń producenta.

Jesli masz ten pokarm to karm nim korale raz w tyg .Wspomaga wzrost oraz barwę niektórych koralowców zwłaszcza tych bardziej pokrytych polipami . Zauważyłem również zdecydowaną ekspansję polipów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×