Skocz do zawartości
kaziko

w końcu to tylko błazenki ... :)

Rekomendowane odpowiedzi

ale i tak sie ucieszyłem, bo dlugo na to czekalem, mam je od małego, ze tak powiem, jak kupowalem to mialy 1-1,5 cm.

po okolo 1,5 roku wlasnie pierwszy raz zlozyly ikre.

tym razem nie mam szans na odchowanie mlodych, ale jak juz zaczely skladac ikre tzn, ze beda systematycznie to robic. za jakies 2 miesiace bede gotowy na podjecie proby chowu.

1675_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa

z tym cyklicznym składaniem ikry to chyba nie dokonca tak jest bo moje dziady przestały , no chyba ze nie odpowiadaja im warunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg wszlkich zrodel informacji do jakich mialem dostep, blazenki skladaja ikre co kilka tygodni. czestotliwosc zalezy od gatunku, zywienia i ogolnie kondycji. ogolnie mowi sie, ze dorosla para w dobrej kondycji o dobrych warunkach moze skladac ikre co 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak było ..coś zwiazane z fazami ksieżyca .. tylko że moje przestały składać ikre.

karmie zbyt dużo , wiec problemem bedzie napewno coś innego mimo że zachowują się tak jak by szykowały sie do tarła to mimo wszystko nie składaja ikry . Odpędzaja kraby i slimaki ale innch ryb nie i może tu leży problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaziko dobrze pisze - jezeli raz zlozyly ikre, czyli odpowiadaja im obecne warunki, to o ile nic nie zmienimy powinnismy doczekac sie kolejnego porcji. No to co? Zielona woda, wrotek i zaczynasz hodowle? :)

Zew, byc moze brakuje czegos w diecie. Sproboj tubifexa, podany raz na jakis czas podobno sklania ryby do skladania ikry.

Pozdrawiam,

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ocelarisy jak szlone odbywaja tarlo raz za razem teraz to już będzie jak sie nie myle 12-ste.Trą się cyklicznie mniej więcej co dwa trzy tygodnie.Cały czas meczy mnie myśl aby podjąć wysiłek odchowania młodych.Jeden pomysł chodzi mi po głowie jak tego dokonać,przede wszystkim aby najpierw wylapać wyklute larwy.No zobaczymy trzeba jak narazie znależć chwile czasu a ztym niestety lipa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×