Skocz do zawartości
radiesteta

Aiptasia miedzy zoa

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrwij chwasta, zdrap poza akwarium, co by sobie nie rozsiać w baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiesteta, zamiast zadawać po raz enty te same pytania przeanalizuj to co napisałem w wątku o skale. Dostałeś masę rozwiązań na tacy ale chyba nic nie załapałeś albo sztucznie nabijasz posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiesteta, zamiast zadawać po raz enty te same pytania przeanalizuj to co napisałem w wątku o skale. Dostałeś masę rozwiązań na tacy ale chyba nic nie załapałeś albo sztucznie nabijasz posty.

Jak zalać skoro zaleje też zoasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparat o którym pisałem nie zaszkodzi Zoa. On działa tylko i wyłącznie na ukwiały także na te fajne (Quadri) więc trzeba uważać aby ich nie zachlapać. Płyn jest dość gęsty i skuteczny.

 

Edytowane przez Prospero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha myślałem ze chodzi o kwasek lub coś w tym stylu, Ok w poniedziałek lub wtorek się w to zaopatrzę. Dodatkowo zrobię to chyba we wiadrze. Oby tylko podziałało, bo czytałem gdzieś ze chemia tez czasem rozsiewa miast eksterminować.

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup sobie też krewetki o których pisałem, Pomogą w przyszłości zapanować nad tym dziadostwem. Poza tym preparatem podałem Ci też przykłady na domowe, tańsze i bezpieczne sposoby walki z tym. Nie kazałem Ci lać do baniaka benzyny a później tego podpalać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup sobie też krewetki o których pisałem, Pomogą w przyszłości zapanować nad tym dziadostwem. Poza tym preparatem podałem Ci też przykłady na domowe, tańsze i bezpieczne sposoby walki z tym. Nie kazałem Ci lać do baniaka benzyny a później tego podpalać :)

Krewetki nie pisałem że kuekhentali miały w nosie ukwiały.Więc nie wierze już w nie.  Zwalczył je brzydal. Niedawno mi arugia pomogła ale odeszła na Wieczną Rafę.Sam potem soliłem te ukwiały ale wtedy gdy były na samotnej skałce. Szczypta soli tej naszej  wrzucona i opadająca do niczego nie podejrzewającego pasożyta przy wyłączonej cyrkulacji działała cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki działają wolno ale raz zjedzona aipasia drugi raz już nie wyrasta a po brzydalu... cóż... brzydal zniknie róże wrócą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki działają wolno ale raz zjedzona aipasia drugi raz już nie wyrasta a po brzydalu... cóż... brzydal zniknie róże wrócą.

 

mialem brzydala, u mnie zjadl cala apitazje, pozniej zajal sie xenia, a na podwieczorek wyjadl wszystkie zoa, takze jesli macie zoa to brzydala nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem brzydala, u mnie zjadl cala apitazje, pozniej zajal sie xenia, a na podwieczorek wyjadl wszystkie zoa, takze jesli macie zoa to brzydala nie polecam.

Mój ś.p brzydal tez najpierw aiptasie wyjadł potem na deser ksenię i capnellę capnął. A na kolację żywy piach przerobił na martwy. Na osłodę wybił mi prawie wszystkie wieloszczety. Tak wiec trudno mi było ocenić rachunek zysków i strat. Prawdopodobnie też zoa wyjadł. Swoj.ą drogą ksenia to ciekawy koral - wszystko prawie sie za niego chwyta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się bydlęcia pozbyć? Widać że pali koralowce.

 

Witam 

Ja zakończyłem walkę lutownicą punktowo 10 sekund po sprawie . Radykalnie , ale skutecznie .

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Ja zakończyłem walkę lutownicą punktowo 10 sekund po sprawie . Radykalnie , ale skutecznie .

pozdrawiam 

I chyba dobrze zrobiłeś. U mnie w 3 tygodniu po Aiptasia X hydra podnosi głowę. Pewno znowu uderzę preparatem bo na co mi leżał będzie ale z małą wiarą w definitywne rozwiązanie. Jakby to było inne miejsce lub na np briareum a nie zoasach na których mi zależy to bym się z ukwiałem wódki napił.

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tydzień temu kupiłam trzy Lysmata vundermanii. Byłam nastawiona dość sceptycznie. Krewety w ogóle nie były zainteresowane ukwiałami. Za to na wyżerką podczas karmienia ryb, a i owszem. Zaczęłam więc karmić ryby bardzo małymi porcjami  tak, żeby nic nie spadało na dno. Wczoraj po raz pierwszy widziałam coś co wydawało mi się mitem. Jedna z krewetek wydarła aiptasię ze skały i zaniosła do kryjówki. Wieczorem wszystkie trzy przechadzały się po skałach, gdzie ukwiałów jest najwięcej. Wniosek. Wundermanii jedza aiptasie pod warunkiem, że nie są dokarmiane. I trzeba dać im czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz szczęście to tak bedzie i gratki. Jednak większość osób które piszą że krewetki je eliminują piszą o mniejszych osobnikach. Ponoć za większe ukwiały one się nie biorą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×