Skocz do zawartości
m4zi

Aquaforest KH Buffer

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym rozpocząć dozowanie tego preparatu żeby podnieść KH. Aktualnie mam około 5,5. Producent podaje tylko informację "Należy rozpuścić 80g w 1000ml demineralizowanej wody". Jakie ilośći gotowego roztworu powinienem zacząć dozować aby w 330l z 5,5 podnieść do wartości 8/9 dKH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez trzy dni z rzędu podawaj 15g NaHCO3 (dla kH 8.5). Nie powiem Ci ile ml z tych 1000ml bo mi się liczyć nie chce ale spokojnie możesz też w taki sposób.

 

edit:

 

A w sumie na szybko... chyba raczej się nie pomyliłem ale jak coś to proszę mnie poprawić. Podawaj przez trzy kolejne dni po 187ml płynu.

Edytowane przez Prospero
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. 

A po tych 3 dniach zaprzestać podawania? Czy mierzyć kh i ew. korygować dawkę jeśli będzie za duże lub za małe?

Kolejne pytanie to czy podawać to "na raz" raz na dobę o stałej porze? Chciałbym od razu podłączyć i ustawić pompkę dozującą pod to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach wartość kH powinna oscylować koło tych 8.5 bo na tyle Ci policzyłem dawki. Na raz nie możesz tego podawać masz to podzielone na 3 dni. Duży skok od razu nie jest wskazany. 

 

Co do pompy to zrób tak. Jak dojdziesz ręcznie do tej wartości zaprzestań podawania i zmierz wartość tego kH a następnie zmierz na drugi dzień a potem po tygodniu. Dzięki temu będziesz wiedział o ile z przeciągu tygodnia spada kH i na tej podstawie ustali się już mniejsze ale regularne dozowanie tygodniowe. Pilnuj też Ca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×