Skocz do zawartości
kamil0391

w oczekiwaniu na marzenia

Rekomendowane odpowiedzi

witam was serdecznie .. mam do was pytanie , ostatnio zapragnolemmiec akwarium mysleo tym juz od dziedzinstwa ale zawsze cos... ;/ . kupilem ostatnio akwarium 48 l "fish pod" w zestawie bylo ;

filter 320 lt/hr

*oswietnie

-15 wats day light lamp

-15 watts cool blue moon lamp

*grzalka

-100watts

moje pytanie i wielka prosba czy mona w tym zalozyc zycie morskie? co trzeba zmienic albo dokupic? zamowilem odpieniacz z pompka 300 l/h  wystarczy czy zostawic obydwa ? i cylkurator jakis maly ...prosze o porady i dziekuje  zalaczamtez zdjecie zestawupost-4832-0-12423500-1422373548_thumb.jpg


post-4832-0-12423500-1422373548_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cylkulator np  tani jvp 2500 , choć one z czasem łapią lewe obroty, albo z lepszej półki 2 sztuki koralie 900, przy dwóch pompach łatwiejsze jest ustawienie opowiedniej cyrkulaci.Co do światła to nie wiem  czy to dpowiednia barwa , czy nadają się do morskiego. Ja mialem lampę led samoróbę na dwóch paskach po 6 diód , białe i niebieskie,Ty byś musiał sie dowiedzieć , czy to oświetlenie da radę do morskiego.Salimetr do mierzenia zasolenia spławik bądź zwykly wskazówkowy, sól na poczatek jakąś najtańszą , i tak od razu sps-ów nie wprowadzisz, chociaż u mnie rosły i na tej najtańszej Woda nie wiem jaką wy tam macie.u nas w wiekszości przypadków każdy ma filtr ro + żywicę z takiego filtra wychodzi woda oczyszczona , w której dopiero rozpuszcza się sól i otrzymuje się wode gotową do wykorzystania w akwarium.Testy bym sobie na poczatek darował i tak akwarium musi przez te kilka miesięcy przechodzić żmudny proces dojrzewania

Podsumowując cylkulator jvp 2500 , bądź 2 sztuki koralie 900, światło musiałbyś sprawdzić nie paliłem nigdy t5 , więc niemam doświadczenia w sprawie ledów  to bym się mógł wypowiedzieć.Sól  + salimetr , no i ten filtr ro + żywica by Ci sie przydał  u nas filtr ro + wkład żywicy kosztuje około 150 zł.Kawłek żywej skały dobrego gatunku  najlepiej ( od razu cieszy oko pojawiającym sie życiem) grzałkę masz.Wrzucić skałe zalać solanką ( 24 stopnie)włączyc światło i cyrkulacje i juz będzie cieszyło twoje oko.

Jakieś niejasności  to wal śmiało wszystko wytłumaczę..

Pozdro.. :D

Edytowane przez slovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×