Skocz do zawartości
Minus

jaki filtr RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem ze juz nie jeden post taki wpostal wyczytalem ze wazna jest zywica wiec znalazlem na allegro takie cudenko:

http://allegro.pl/filtr-wody-akwarystyczny-osmoza-ro-4-75-gpd-demi-i4926116602.html

 

Teraz mam pytanie do wyboru sa dwie opcje z żywicą MB20 lub MB400

 jaki nalezalo by wybrac oraz dlaczego i co to oznacza.

 

Dziekuje i pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc z tego co zrozumialem wychodzi w sumie ze 20 bedzie lepsza, chociaz roznica w nich nie jeste wielka i jedna i druga sie nadaje do solanki, wazne ze jest obieg przez zywice a nie tylko samo RO. Dzieki i pozdrawiam.



Mam jeszcze takie pytanko czy ktos podlacza filtr tylko na chwile tzn pod zwykly zlew robi tyle wody ile potrzeba i nastapnie odlacza filtr? Jezeli tak to prosze o wypowiedz jak to wyglada jak z zuzyciem filtra itd.

I takie pytanko czy refraktometr wedlug Was przy zakupie nowego filtra RO jest niezbedny czy racze w pozniejszym etapie kiedy podejrzewamy ze wklady filtra moga juz byc do wymiany.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowe podłączanie niema wpływu na zużycie membrany. Można podłączyć np. pod wylewkę prysznica.

Refraktometr służy do pomiaru zasolenia.

Do kontroli czystości wody stosujemy TDS. Proponował bym po skręceniu całej osmozy sprawdzić wodę, zdarzają się przypadki podwinięcia uszczelki w puszkach i woda leje się nieoczyszczona odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowe podłączanie niema wpływu na zużycie membrany. Można podłączyć np. pod wylewkę prysznica.

Refraktometr służy do pomiaru zasolenia.

Do kontroli czystości wody stosujemy TDS. Proponował bym po skręceniu całej osmozy sprawdzić wodę, zdarzają się przypadki podwinięcia uszczelki w puszkach i woda leje się nieoczyszczona odpowiednio.

 

No tak chodzilo mi o TDS`a nie wiem czemu napisalem refraktometr dopiero teraz to zauwazylem.

Tylko wiesz cena filtra RO z zywica + koszt przesylki to 250zl natomiast jezeli chcesz do tego TDS to juz jest spory koszt. A niestety nie mam zdanego morszczaka w moim poblizu zebym mogl pozyczyc i sprawdzic :<

 

Dzieki za info pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS można kupić już za około 50zł. A sklepu lub morszczaka jakiegoś nie masz w pobliżu?

Nie mówię, że będzie mieszkał 100m od Ciebie ale w mieście na pewno masz kilku.

Ja mam gorzej bo jak chcę kupić coś z życia to albo 200km do Warszawy, albo 180km do Zabrza  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×