Skocz do zawartości
kondzio27

woda wodociągowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
19 godzin temu, Tomjbu napisał:

Tez chciałbym założyć mały baniaczek ale nie wiem czy koszty utrzymania nie są za duże dla mnie. Tez mysle nad woda...czy zalać kranówką czy uda mi się kogoś poznać i poprosić lub kupić tanio wodę z podmiany.

myslalem nad woda destylowana a wyczytałem na forum ze może być w niej miedź. Temat wody jest dość skomplikowany dla mnie a kupowanie dodatkowych filtrów do najtańszych niestety nie należy.

akwarium które chce kupić to

nanoreef duo aquael

Nie musisz startować na wodzie z podmianki , teoretycznie skróci dojrzewanie , ale nie musi . Zastanawiasz się nad filtrem , poszukałeś gdzie inni kupowali , bądź kupują nadal? Bo ja znalazłem , Tesko , Kaufland i kilka innych sklepów. Skoro filtr jest drogi , to może zaczekaj , dozbieraj kilka złotych i wtedy kup wszystko . Filtr jest jedną z tańszych życzy jakie kupisz . Wymiana wkładów raz na 6 miesięcy , lub określoną ilość wody . Membrana teoretycznie starczy na 2 lata . Jednemu na rok a innemu na 3 , zależy od wody w krainie i ilości potrzebnej wody do startu , podmian itp . Ja raz wystartowałem na krainie i było ok , na podmianki woda z Kauflandu . Co zawiodło ? Przedłużacz z Biedronki , jak mnie nie było kilka dni . Wszystko mi padło i myślałem , że już nigdy nie wystartuje z Morskim , bo wsadziłem sporo pieniędzy , a mnie nie stać na płacenie kilka razy za to samo . Nie polecam startu na kranówie , chyba że zrobisz testy w laboratorium , bo może być różnie . Popatrz ile korale kosztują , skała , ślimaki , testy itp . Wiec filtr jest dość tani i wygodny . Poszukaj dobrze gdzie ludziska kupują wodę i kup tam też . Będziesz miał w miarę pewność , że wszystko będzie ok . W sklepie zoologicznym , jeśli jest jakiś lepszy , też będą mieli . Tylko po sprawdzeniu jej miernikiem tds , może się okazać , że nie jest zbyt dobra . Filtra RO nie kupuj w zoologicznym bo tam jest drogo , kup na Allegro , OLX , w jakimś innym sklepie lub na forum . 

Za błędy przepraszam , dopiero przyszedłem z pracy ( 30godzin na nogach ). Ale rybką zaraz dam papu ? bo słoneczko zaczyna świecić nad zbiornikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×