Skocz do zawartości
sider

woda przed i po RODI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem z woda a moze i z filtrem RO.Tds zaczal wskazywac juz znaczne wartosci, wiec zakupilem zywice (dzis 1.12.2014) po zamontowaniu zywicy i spuszczeniu troche wody tds pokazuje 008.Zdjalem wezyk przed DI i tds pokazuje 245.W kranie woda grubo ponad 300ppm. Czy membrana moze byc walnieta, czy zywica nie daje rady, czy tds moze byc spierniczony.Dodam ze filtr zamontowany jest od wrzesnia.Filtr to firma ustm akwarystyczny...prefiltry sedymentacyjny,wegiel aktywowany i membrana oraz korpus 10"z zywica.Doradzicie cos....?cyjano juz czuje nawet na sobie tyle tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pomyliłeś końcówek na membranie i nie podłączyłeś żywicy do odcieku? sprawdź  ile pokazuje Ci na odcieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tds zaczal wskazywac juz znaczne wartosci, wiec zakupilem zywice (dzis 1.12.2014) po zamontowaniu zywicy i spuszczeniu troche wody tds pokazuje 008.

Wyglada jakby uszczelka przy membranie puscila, tak jak pisalem na nano otworz skrec i sprawdz.

 

nie pomyliłeś końcówek na membranie i nie podłączyłeś żywicy do odcieku? sprawdź  ile pokazuje Ci na odcieku

 

Raczej ciezko pomylic na jednej jest ogranicznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomylilem odcieku Flow420 mam wpiete w kanalize.Jutro rozkrece i dam znac.Ale z ciekawosci odciek tez zbadam tdsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec kolego Matru23 na chwile obecna jest kapa mantel.Po RO jest 011ppm a po DI jest max 004ppm.Nie wiem co jest moze tds nawala,nie mam nikogo u kogo moglbym sprawdzic wiarygodnosc pomiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×