Skocz do zawartości
peterbpl

LED 120W

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zależy mi na waszym zdaniu odnośnie lampy led 120w z allegro. Proszę Was o zachowanie powagi :crazy: , i nie porównywanie tej lampy do GHLa czy Vertexa ale o uczciwe zdanie na temat chinszczyzny. Czy warto? Według Was zalety i wady takiej lampy. Może ktoś z Was takową własnie posiada? Jak w takim razie radzą sobie korale pod takim światłem?

http://allegro.pl/sciemnialna-lampa-led-120w-soczewki-skupiajace-i4752825567.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZNAJOMY MA PONAD 2 METROWY ZBIORNIK I MA 3 TAKIE I WSZYSTKO ŁADNIE ROŚNIE JEST ZADOWOLONY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko jakie wymiary baniaka? pytam bo po wyżej 80 cm dł nie doświetli boków

Edytowane przez skoti79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalety- jest tania. Wady- jeszcze nie zauważyłem. Mam ją od sześciu miesięcy i jak do tej pory to wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam1 szt u soebie o dlugosci 120cm. Dolozylem t5 szt dwie. Znam kolegi co bezposrednio je sprowadza. Kiedy mialem problemz zasilaczem doslal bez jekniecia. Kiedy potecjometry padly doslal bez problemu. Wziolem lampe tanie bez paragonu ale profesjonalny serwis w kazdym przypadku. Pw. Jezeli bedziesz zainteresowany dam namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze odpowiedzi. Temat całkiem na czasie, ostatnio nawet przypadkiem w aquamedicu w Warszawie jakiś klient opowiadał się za Ledami ale  jedynie w połączeniu z t5. Z kolei sympatyczny sprzedawca stawiał na HQI. Dla jednych to pewnie żadna niespodzianka że ledy łączymy z T5, ale jak to się ma do ledów pod 4-5 tyś? Przecież jest masa pięknych, dużych zbiorników na mocnych cree i korale rosną bez dodatkowych t5. Nie ogarniam tego przełożenia mocy led przy stosunku na W, nie wspomnę już o różnicy w barwie przy t5 vs ledy.

Na allegro pojawiły się już tanie chińczyki po 500-600zł. Z ciekawości zerknąłem na alibabę.com co tam chińczyki kombinują z ledami i okazało się, że powstaje cała gama przekombinowanej "taniochy" albo raczej marnej jakości lamp, które z wyglądu jako tako ale nie wiem czy gra warta świeczki :).
I tu kolejne pytania się nasuwają odnośnie elektroniki czy wentylatory dają radę i nie ma wilgoci wewnątrz, czy lampy są rozbieralne i czy można bez problemów wymienić wentylatory? A co w przypadku jak wilgoć trafi leda, czy wszystkie przestaną świecić?


PS. Co do mojego zbiornika, który będzie gotowy za 3 tygodnie to Opti 100x50x50,  sump 70x40x40 i zbiornik na dolewkę 25l. Nie wiem czy to normalne ale ostatnimi czasy spać po nocach nie mogę:), już sobie wszystko w główce układam, skałkę po skałce:). Mam nadzieję, że to nie chroniczne....
 

Pozdrowienia dla Wszystkich biorących udział w rozmowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×