Skocz do zawartości
Alfik1980

Walka z glonami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie do was czy zastosować phosphate remover aby proces przyspieszyć i pozbyc się zielonego trawnika ze skał?
Mała aktualizacja baniaka. Nadal trwa u mnie walka z glonami.Pomocni są oczywiście jeżowiec oraz dwa duże turbo.Robia robotę choć trochę ostatnio biorą wolne.Zdjecie aktualnie z baniaka załączone niżej.Co do parametrów bo to najwazniejsze:
kH-8.9
Mg-1470
Ca-450
NO2-0
NO3-10
ph-7,6
temp.-24.4
zasolenie-1022
Niestety PO4 będę znał dopiero w czwartek Kumpel ma małą hankę.
W Reef maxie 105l. zastosowany absorbent fosforanów rowaphos zmieniony 15.08.2014 ale jak na razie nie widziałem różnicy w zanikaniu glonów od pierwszego zastosowania tego absorbera od 06.2014.W koszyku równiez chemi-pure na NO2 i NO3.Część z rurkami wyjęta z 3 komory zamieniono na żywa skała naddatki z baniaka. Zbiornik ma 8 miesięcy. Po przejściu cyjano (Chemiclean czyni cuda) teraz glony.Stosuje wódka 4ml/doba,bakterie micro lift od 2 tygodni wg wskazań producenta.
Pozdrawiam Tomasz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie :

1x silviana coralstar 20000k 24w t5

1x marine glo  15000k 24w t5

1x silwiana coralstar 10000k 24w t5

Świecę 12 godz niebieskie ( 1 glo) 9 godz ( niebieska silviana i biała silviana)

Odpieniacz orginal z reefmaxa pieni na mokro podniesiony komin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam salarias zoltek mitrax pustelnik i krewetki atlantyckie. Wkladam taka skale i za 3 doby czysciutka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×