Skocz do zawartości
aquaadam

Pictichromis paccagnellae i krewetka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje pytanie dotyczy ryby o nazwie Pictichromis paccagnellae pewnego dnia kupiłem tą rybkę w akwarium były już dwie krewetki bałtyckie na początku niby wszystko ok. lecz po 2 dniach 1 krewetka zniknęła a druga popołudniu była już na łożu śmierci moje pytanie to czy mogę wpuścić do Pictichromis paccagnellae Lysmata amboinensis a drugie dotyczy czy można ją tak jakby oduczyć tego czynu.Proszę o szybką pomoc.      

post-4420-0-03541200-1408912326_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ryba Pictichromis paccagnellae ma w swoim menu krewetki. Nić zatem dziwnego że może na nie polować.  Do tego może być agresywna w stosunku do ryb nawet większych od siebie . Dlatego jest stosunkowo tania. Zapewne kupując ja pomyliłeś się i chwiałeś kupić: Gramma loreto Loretka która jest bardzo do niej kolorystycznie podobna jednakże jest od niej ponad 2x droższa zapewne dlatego że jest właśnie łagodna w stosunku do innych zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy są krewetki których nie ruszy bo krewetka jest większa od niej czy raczej nie da rady da się jej oduczyć podając tylko jedne mrożonki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy są krewetki których nie ruszy bo krewetka jest większa od niej czy raczej nie da rady da się jej oduczyć podając tylko jedne mrożonki itp.

 

Witam

 

U mnie Pictichromis i inne ryby żyją z krewetkami czyszczącymi bardzo zgodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×