Skocz do zawartości
r_33

30 Litrów - Radom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oto moja 30 litrowa kosteczka. Akwarium ma już około 22 tygodni (wątek od startu akwarium prowadzę na innym forum).

Akwarium - Aquael 30l

Kaskada - Hagen AquaClear 70 - a w niej: purigen, phosguard, ceramika i węgiel.

Oświetlenie - 2x11W Aquaela

Tyle ze sprzętu. Pomiarów żadnych nie prowadzę. Raz sprawdziłem tylko zasolenie (bo po mierzeniu potłukłem salimetr) i wynosiło 1,024.

Używam soli Red Coral. Podmianki robię raz na 2 tygodnie 2,5 litra. 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna ta kosteczka  :thumbsup:

Mam nadzieję, że tu też będziesz aktualizował temat  :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna ta kosteczka  :thumbsup:

Mam nadzieję, że tu też będziesz aktualizował temat  :yes:

Dzięki za opinie.

Postaram się o częste aktualizacje:)

Pierwszy post zawierał zdjęcia sprzed tygodnia a teraz dam aktualne zdjęcia:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
23 tydzień działania zbiornika.

Dzięki koledze VDR moje akwarium wzbogaciło się o 2 rodzaje twardzieli. Jest to montipora i chyba seriatopora

Montipora

 



Seriatopora - nie jest on chyba w szczytowej formie ale liczę, że uda mi się go utrzymać:
 

 

Tutaj też montipora, którą uznałem za martwą:
 



Jedna z pavon bardzo ładnie ostatnio zaczęła rosnąc - myślę, że podwoiła ona wielkość odkąd ją dostałem:


Ricordea żyje i czekam kiedy się podzieli:)



A na koniec zdjęcia całości od frontu z prawej i lewej strony:



To na tytle w tym tygodniu. Następna aktualizacja za tydzień, chyba że coś się wydarzy ciekawego na tygodniu.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna kosteczka. Przez tą kostkę zachorowałem na morską chorobę no i mam.  :banana: Zachęcam wszystkich do obejrzenia całego wątku na NR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna kosteczka. Przez tą kostkę zachorowałem na morską chorobę no i mam.  :banana: Zachęcam wszystkich do obejrzenia całego wątku na NR.

Heh dzięki Prospero staram się;)

Jak te nowe twardziele u mnie przetrwają to będzie ciekawie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak bez falownika ? ja mam versamax fzn3 i falownik u mnie trzeba stosować :(

No bez falownika:)

A ja mam Hagena AquaClear 70 i nie muszę stosować falownika. Jak nie wierzysz to na NR jest jakiś filmik i jak to wszystko się buja u mnie.

Myślałem, że jak wszystko podrośnie to będzie problem z cyrkulacją, a tu i teraz nawet za skałą wieje:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez falownika:)

A ja mam Hagena AquaClear 70 i nie muszę stosować falownika. Jak nie wierzysz to na NR jest jakiś filmik i jak to wszystko się buja u mnie.

Myślałem, że jak wszystko podrośnie to będzie problem z cyrkulacją, a tu i teraz nawet za skałą wieje:)

Pozdrawiam

aha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boska aranżacja 

Dziękuję.

Wczoraj minął 24 tydzień z działania zbiornika. Życie bez większych zmian - wszystko się pompuje i polipuje i pływa:)

Twardziele od kolegi VDR-a póki co żyją. Dziś tą seriatoporę umieściłem na podstawce, bo wcześniejsze umiejscowienie było trochę słabe:) Obecne usytuowanie wydaje mi się lepsze - niestety podczas instalowania go w tym kawałku skały, znowu go trochę postresowałem i połamałem ale na szczęście polipuje nadal.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczne to akwa masz !!!!!

Fajnie, że się podoba.

 

A jestem ciekaw czy uda mi się te twarde utrzymać. Wiem, że barwa w szczególności seriatopory odbiega od tego jak powinna wyglądać - no ale może wróci do czasów swojej świetności.

A jak mi się to nie uda to pozostanę tylko przy miękkasach - choć same pavony rosną całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolejna aktualizacja. To już prawie 26 tygodni z działania zbiornika.
Z braku czasu spowodowanego przygotowaniami do przyjęcia nowego czlonka rodziny akwarium troche zaniedbane - żyje sobie własnym życiem. Tubipora ze szczytu podczas czyszczenia została strącona i teraz leży sobie po prostu w rogu za capnellą.
Ale ogolnie życie nadal pływa, pełza i polipuje:)
Twardziele żyją. Seriatopora chyba juz nie robi się bardziej biała a wydaje mi się, że znów zaczyna nabierać barwy:

Montipora polipuje i większych zmian u niej nie widzę:

Co do pavon - to one u mnei mają cięzkie życie. Ostanio naszedł mnie pomysł, że je umieszczę na skałkach. No i umieściłem ale i też troche je pomasakrowałem:( Ale póki co są twarde i nadal żyją.

Zdałoby się też zrobić jakąś podmiankę wody ale na to wszystko teraz brak czasu - więc trzeba się ogarnąć.
Na koniec całe akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej piękne a tak aprobo czym rurówkę karmisz?

Dzieki.

A co do rurówki to niczym jej nie karmię - chyba je to co w wodzie pływa. Żadnych dodatkowych składników czy pokarmu nie dodaję. Oczywiście poza pokarmem dla rybek i krewetki (a jedzą u mnie mrożoną artemię).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×