Skocz do zawartości
tomuszkas

Prośba o poradę wiedzową

Rekomendowane odpowiedzi

WItajcie,

 

od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem przejścia na Zeovit, mam tak naprawdę kilka koralowców twardych, w zasadzie szczepek, ale większość akwarium, to miękkie.

Czy to rzeczywiście jest tak, że gdy masz Zeovit, trzeba częściej karmić korale, czy jest sens przechodzić na Zeovit mając większość miękkich? Ale zależy mi też na rozwoju twardych, chcę żeby były piękne kolory etc.

 

Będę wdzięczny za wypowiedzi

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sps i miekkie maja troche inne wymagania. Zeovit to metoda doprowadzenia zbiornika do bardzo niskich poziomów no3 i po4 przy zachowaniu odpowiednich poziomów pokarmu w formie bakterii ktorymi zywia sie sps. Przynajmniej ja to tak na dzis rozumiem. Czy w takich warunkach miekie beda szczesliwwe nie wiem. Mam Rico, mam zoantusy i nic sie z nimi nie dzieje, ale zasadniczo to mam spsowy i lpsowy baniak wiec poczekaja na kogos kto sie zna lepiej. Moze poczytaj o wymaganiach swoich miekasów jak tam napisza ze czysty zbiornik jest dla nich dobry, bez nutrientow to znaczy ze mozesz smialo w to wchodzic. Albo po prostu samo z czasem przejdzie na takie gatunki ktore dobrze sie beda czuly w baniaku, bo te wymagajace innych po prostu beda nieszczesliwe i sie ich pozbedziesz. Ja w kazdym razie z zeo jestem zadowolony i czekam nast. efektow bo dopiero zaczalem w polowie lutego i efekty sa pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×