Skocz do zawartości
arass

problem z glonam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem nowy i pierwszy raz pisze na forum.Chodzi o akwarium,mam zestaw sera 130l,zmienilem oswietlenie na ledowe biale i niebieskie,dodalem falownik , a reszta bez zmian,mam 20 kg zywej skaly 3 blazenki,4 slimaki turbo,ukwial,rurowke.Akwarium ma 4 lata i od jakiegos czasu nie moge ogarnac,na skalach sa glony zielone i brazowe,jakies nitki tragedia.Wode podmieniam co3 tyg 25 litrow ze sklepu,dodaje zeo 3 i bakterie i nic.badalem wode u goscia w sklepie i mialem za duzo,azotanow i fosforanow ale zbijam.Prosze o pomoc :

Co jeszcze moge zrobic

Co zmienic w akwarium

Prosze opiszc co robie w miesiacu aby akwarium bylo czysciutkie,skaly,woda fajna

Wczesnie nie zwracalem uwagi ,bo nie mialem czasu a teraz jestem w domu i chce nauczuc sie dobrzeprowadzic akwarium.Szukam jakiegos mistrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem może polegać właśnie na zmianie oświetlenia ,poprzednio były świetlówki?zmieniałeś systematycznie czy pracowały długo?być może prześwietlasz zbiornik ledami poza tym wysokie no3 i po4 też pomagają rosnąć glonom ,jaki masz poziom magnezu?

pozdr.Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jarkiem być może dostały glony pędu wzrostu po zmianie oświetlenia, jak długo świecisz światło? SPróbuj trochę krócej, może będą efekty i stopniowo zwiększaj do zamierzonego czasu świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup bakterie. Daj dawkę "kopiącą" i później lej małe dawki codziennie. Bakterie daj na noc i wyłącz odpieniacz. U mnie podziałało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×