Skocz do zawartości
krk_258

matowe tło w morszczaku

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w Krakowie firmę która klei szkło opti  (http://www.optiwhite.pl/) i w salonie mają sporo baniaków z tylną ścianą w wersji matowej (mlecznej) nazywają to OptiWhite Mist i w ich salonie wygląda to obłędnie tylko że mają w zasadzie same holendry i z zielenią komponuje się to super, wrażenie przestrzeni naprawdę fajne.

Czy ktoś z Was widział to w praktyce w morskim ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być póżniej problem z czyszczeniem takiej szyby, bo zawsze jakieś glony na niej będą i o ile "zwykłą" szybę doczyścisz to z tą może być problem. chyba bym się nie zdecydował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli matowanie szkła jest jednostronne, to nie ma problemu > matowym na zewnątrz akwarium   :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matówka jest od zewnątrz. od wew nie miałoby żadnego sensu bo po zalaniu wodą nie dałoby się tego w ogóle doczyścić nie niszcząc powierzchni.,wiadomo zawsze się troszkę zakurzy i jeśli nie będzie notorycznie zachlapana to nie trzeba będzie się przejmować bardzo czyszczeniem. Wygląda to ciekawie bo daje efekt rozświetlenia akwarium od tyłu ale bardziej mnie interesowało czy widzieliście coś takiego na żywo w akwarium morskim ? widziałem to na żywo ale w holendrach i jak wspomniałem jest obłędne ale mam obawy przed zastosowaniem w morskim - czy z racji mocnego naświetlenia akwarium morskiego nie będzie efektu patrzenia wprost w świetlówkę?  na takiej powierzchni zamiast światło z góry się odbijać do wnętrza baniaka w kierunku dna to będzie się rozpraszać we wszystkie strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w morskim i tak ci cała tylna szyba zarośnie algami więc po co kombinować z szybą skoro po roku zabawy i tak już bedzie tylko w odcieniach fioletu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie szkło mleczne to da radę z obu stron jest gładkie, gorzej gdy jest to zwykła szyba piaskowana z jednej strony gładka a z drugiej chropowata ( tragiczna w utrzymaniu czystości obojętnie jak ją dasz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to szkło typowe dla zbiorników słodkowodnych tzw holenderskich, ale pomysły ludzie mają i czasem potrafią wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zadam pytanie uzupełniające - czy macie sposób na utrzymanie tylnej ściany zbiornika w czystości przy założeniu że jest dosunięta do ściany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz sprawdzić ten efekt to może zamiast pakować się w mleczną szybę przykleisz tylko mleczną folię. Wygląda to prawie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×