Skocz do zawartości
Kasanga

Beast 400P czy da sie polepszyć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Beast 400P i tak sie zastanawiam czy da sie polepszyć jego wydajność może ktoś sie spotkal z tematem co można i jak zrobić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne odpieniacze i byly conajmniej dwa modele. Sam posiadalem model przeznaczony do sumpa wiszacy na jego sciance i jesli chodzi o ustawianie to pomimo regulacji jaka posiadal niewiele mozna bylo zrobic . Odpieniacz robil caly czas mokra piane, jedynie podniesienie go troszke wyzej pozwalalo na uzyskanie suchej piany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poprawiłem troche wydajność odpieniacza rozwiercajac troche dolot do dyszy. Wcześniej było jakieś 3mm a teraz jest 4mm i widzę znaczną poprawę w ilości bombelków powietrza, jest tylko problem, że znacznie wiecej wraca ich teraz do akwa.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troman daj znać czy dało to rozwiercenie jakieś efekty

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie rozwierciliście tylko otwór przy zweżce czy też przy tłumiku zasysania powietrza pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiercisz dysze to sprawdz jak dziala odpieniacz z tlumikiem i bez jesli nie bedzie roznicy to nie ma potrzeby rozwiercac tlumik i u mnie wlasnie tak bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam teraz w planach do robić odpływ z kubka. Jakiej powinien być średnicy i gdzie mniej więcej umiejscowiony?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnica powinna być taka aby szlam z kubka nie zatkał rurki, a umiejscowiona od spodu tam gdzie zbiera się całe błotko;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po rozwierceniu dyszy w samej zwęrzce niedawno doszedłem do wniosku ze to nie wystarczy zwlaszcza jak zobaczylem jakie srednice byly w tlumiku (2,5 i 3 mm). Rozwiercenie jeszcze tych dwoch otwortow poprawiło wydajnosc odpienieacza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny tłumik można wpakować do kosza bo bardzo ogranicza dopływ powietrza , weź duzą strzykawkę obetnij tak końcówkę żeby wężyk wchodził do środka , powinna wystarczyć taka z 50 ml już , i wpakuj do strzykawki waty , będziesz bardziej zadowolony z jego pracy , ogónie jest to dobry odpieniacz do 100 l , w wiekszym baniaku sobie nie radzi , miałem go w 210 l i efekty były mierne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wywalilem gabke ze srodka i rozwiercilem otwory i pomoglo. dla lepszego wyciszenia dalem werzyk na wejsciu do tlumika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma oryginalny tłumik, wczoraj z ciekawości sprawdzałem ilości powietrza pobieranego z tłumikiem i bez, widocznej różnicy nie zauważyłem, więc na razie zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw przynajmniej na dobe to bedziesz widzial roznice w produkcji piany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×