Skocz do zawartości
Shihwa

Pierwsze akwarium - 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie szkodzi, każdemu zdarzają się problemy z czytaniem ze zrozumieniem :)

 

Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Wiem, że w 30l akwarium nie trzyma się ryb, ale wiele osób mimo to hoduje błazenki. Wg. wymagań potrzebują one min. 100l akwarium, a znalazłam w sklepie rybkę Gobiodon okinawae M, która potrzebuje min 40l akwarium, czy to można hodować w 30l czy lepiej nie ryzykować? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Posiadam filtr Aquael FZN-3 i zastanawiam się czy same gąbki filtracyjne mi wystarczą, czy jednak wrzucić coś jeszcze np. sera siporax, czy bio ceramika? A może Wy mi coś polecicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiła dziś te oto kawałki skały.. Po wyciągnięciu ich zastanawiam się czy one się nadają i co mam z nimi zrobić? Wypłukać je, osuszyć, czy mogę włożyć je do akwarium? 

post-3829-0-46778500-1386526505_thumb.jpg

post-3829-0-91589000-1386526572_thumb.jpg

post-3829-0-44007400-1386526630_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest żywa skała? Ja w kaskadzie miałem trochę żywej skały i jeśli potrzeba było to jakiś węgiel, coś na no3 lub po4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, face od którego to kupiłam trzymał to w swoim akwarium. Da się coś z tą skałą zrobić? Mogę ją jakoś przywrócić do świata żywych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyszczotkował ją w słonej wodzie ( takiej jak w akwa) i zaryzykował włożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się uruchomić akwarium. Zauważałam, że coś pełza mi w akwarium w którym mam tylko skały co to jest? Czy mam to usunąć ze zbiorniak czy zostawić? 

post-3829-0-24817700-1386683243_thumb.jpg

post-3829-0-04977300-1386683293_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.  korali jeszcze nie będę miała przez 3 tygodnie, bo zbiornik dopiero powstał więc dam jej pożyć, chyba, że padnie mi z głodu. Co ona je? Zauważyłam, że nie ma dwóch ramion - nic jej nie będzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będzie więcej :D szybko sie mnożą. Glony zjada :) Jak nie ma ramion to pewnie jest już po podziale. Nic jej nie będzie.

Edytowane przez Mati123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze znikomą wiedzę na temat akwarystyki morskiej dlatego tyle zadaje pytań, ale jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta nie błądzi :D Poczytaj dział dla początkujących jest tam dużo odpowiedzi na pytania które pewnie jeszcze zadasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze jedno pytanie :) Czytałam trochę jak odczytać zasolenie wody, ale mam mały problem. Ta Skala którą znalazła w necie podana jest na 25 C, a jak mam 23 C i zasolenie wynosi u mnie 1,021 - to źle czy dobrze? Jaki powinien być prawidłowy poziom zasolenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę masz niska temp. Zwiększ do 25. Poziom zasolenia powinien być 1,025 :)

Edytowane przez Mati123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×