Skocz do zawartości
Shihwa

Pierwsze akwarium - 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dziś jestem właścicielką akwarium morskiego o pojemności 30l. Kupiłam z aqaela nano-reef. Zamierzam je w najbliższym czasie uruchomić. Mam jednak pewien problem, przeczytałam sporo postów odnośnie zakładania akwa, ale trochę się pogubiłam, każdy doradza co innego. Proszę więc o pomoc. Czy odpieniacz do takiego małego akwarium jest potrzebny, czy nie? Jeżeli tak, to czy resun sk-300 jest dobry? Czy filtr RO jest konieczny? Czy sól Blue Creasure, którą zakupiłam jest dobra? I czy poza filtrem, światłem, które są w zestawie + koralia nano 900 jest mi coś jeszcze potrzebne, aby moje akwa mogło ożyć?  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratuluje.

 

Odpieniacz lepiej mieć.

Na początek nada się ta sól ale leprza jest Instant Ocean w zasadzie każda jest leprza ale IO jest wystarczająca niezabogata nieza uboga na początek.

RO jest konieczny w 99,9%

Aerometr koniecznie trzeba dokupić.

 

Pozdrawiam



Niedoczytałem :P  jak jusz jest taka sól to niech zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał lecz przy takim litrażu proponuję na samych regularnych  podmiankach bez odpieńka.

Za jakiś czas pewnie będziesz przechodził na większe (ta choroba strasznie wciąga :D ) i wtedy sobie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Zakupiłam już salimetr i z tego co się orientuję to posiada aerometr. Mam jeszcze jedno pytanie, bo muszę zakupić skałę. Sprawdzałam, że cena w skepie to ok 40 zł za 1kg, na targowisku można kupić za 25zł/kg, a na allegro znalazłam za 14, czy warto to zakupić, czy lepiej wydać więcej i nie ryzykować? http://allegro.pl/skala-do-akwarium-morskiego-do-ozywienia-promocja-i3726910403.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie niema co wydawać na odpieniacz skoro wiadomo , że zmienisz na wiekszy baniak ::)

Nieważne czy skała kosztuje 25 czy 45 ważne jak wygląda najlepiej samemu wybrać. Tej za 14 bym nie ryzykował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta skała z allegro jest do ożywienia znaczy sucha skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzidać ,że skała z alegro jest do ożywienia ale wyglada jak po zdechłym akwarium i jest strasznie zasyfiona. Lepiej odpuść. Pozdrawiam.

Edytowane przez Amfiprion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj - życzę wytrwałości i powodzenia w naszym pięknym hobby - zacznij od prostych organizmów, nie szalej na początku:)

Obserwuj, czytaj i pytaj! :)

 

Czy odpieniacz do takiego małego akwarium jest potrzebny, czy nie? - nie, ale podmianki wody robić regularnie musisz.

Czy filtr RO jest konieczny? - konieczny

Czy sól Blue Treasure, którą zakupiłam jest dobra? - dobra

I czy poza filtrem, światłem, które są w zestawie + koralia nano 900 jest mi coś jeszcze potrzebne, aby moje akwa mogło ożyć?  - grzałka, refraktometr (jakiś spławik - tylko skalibruj go w sklepie), skała, bakterie.

 

Ze skałą nie warto ryzykować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę wiedzieć do czego ma służyć spławik? Łowić ryb nie zamierzam :)

I jakie to mają być bakterie? Posiadam już bakterie do akwarium słodkowodnego, ale domyślam się, że to nie o takie chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spławik to aerometr do pomiaru zasolenia. A ten co kupileś jak wyglada?



Bakterie Microbe Lift Special Blend wymiatają dosłownie zanieczyszczenia z wody :)



Jakie bakterie posiadasz?

Edytowane przez Amfiprion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salimeter polecam JBL kupiłem kiedyś taki jak ty za 5zł na giełdzie w łodzi i strasznie przekłamywał musisz go stestować z innym w jakimś sklepie. I nie wlewaj nic z logiem AZOO :) Easy Bio to produkt firmy Easy life?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze co do skały na części zdjęć jest ok. ale na części moim zdaniem jest skała częściowo ozywiona. Najlepiej by było wybrać osobiście, poukładać sobie w sklepie itp. Jeśli chodzi o bakterie Microbe to cena jest znosna a są mega wydajne. Mi opakowanie 475ml starcza prawie na rok.

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę jeszcze szukała jakiś fajnych skałek, bo obawiam się, że nigdzie w pobliżu nie mam takiego sklepu. a Mam jeszcze jedno pytanie (wiem, strasznie dużo ich zadaje, ale jak się za coś biorę to chce mieć to dobrze zrobione) Czy ten piasek może być dobry http://nano-reef.pl/topic/61174-zywy-piasek-z-mojego-akwarium/#entry620103? I czy zamiast kupować filtr RO wystarczy woda destylowana z Carrefour'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie RO nie kombinuj, destylowana z carrefour'a się nie nada.

Z piaskiem bym ostrożnie, bo raz że nie wiadomo jakie stwory w nim siedzą, to wiele dobrego nie przeżyje transportu w taką pogodę. Kup sobie albo "zywy piach" w sklepie np. firmy NATURES OCEAN albo suchy w jakimś sklepie z morskimi stworami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shihwa Przepraszam bardzo ,że zwracałem się do Ciebie kolego. Oczywiście Koleżanko :) Jeszcze raz przepraszam mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×