Skocz do zawartości
Swietlik

Jaki sprzęt zmieszcze w tej szafce?

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba kadkade w takim wypadku kupie, polecacie jakas konkretna firme? Cos co mozna latwo czyscic z detrytusu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaskada AquaEl fzn3 do niej zmontujesz jakieś mini pienidło ze strzykawek, a drugę komorę wypełnisz czym chcesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma17 ma racje. Takie strzykawkowe pienidlo to to samo co ja używałam w werski fabrycznej.

Przeraza mnie jej grafika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaryzykować. Ale raczej FZN czy jak tam ta kaskada AQUAELA się nazywa ,, niemoge sie tych ich symboli od 10 lat nauczyć :) będzie lepsza. Większą itd. Chociaż przy jej budowie zastanawia mnie czy jak z jednej strony bedzie odpieniek to czy z drugiej wogule woda bedzie przepływac i czy woda nie wybiera łatwiejszej drogi. Ale pewnie patent sprawdzony już :D

W ogóle to zadzwon do chłopaka z euroakwarium wspulpracowalismy kiedyś imjest naprawde spoko. I utrzciwy. Powie Ci czy dobrze działa czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm fajny. Ale ma pompe wewnatrz akwarium czyli bez gąbki się nie obejdzie a wtedy spadnie wydajność a kaskada bedzie też zbierać zawiesine i skimer w niej niebedzie tracił wydajności lacznie z pompą.

Ale fajny wsumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani, ale poza dwiema mini wadami detali które wychodzą po 3-4 latach jest naprawde rewelacyjny. Aż się wierzyć niechce ,że to aquael :D

Jak go uruchomisz to zaszczep akwarium dodatkowo bakteriami. Aquael ma potężne geste gąbki.

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz. A bakterie wlac do filtra czy akwa? Czy ktos mogly mi potem podpowiedziec jak zainstalowac odpieniacz do niego? Mozliwe ze wkrotce pojawi sie u mnie jakas rybka mala i nie wiem czy jej karmienie nie spowoduje destabilizacje parametrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bakterie masz w płynie to niema znaczenia czy wlejesz je do wody czy do filtra.

Ważne od podania bakteri niepodmieniaj wody przynajmniej 3 dni muszą się namnozyc i osiedlic w filtrze. I pamietaj aby wklady zawsze płakać w wodzie odlanej z akwarium. I z rybka też lepiej poczekać z 5 dni po montażu i szczepieniu filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Too late z ta rybka... Cena krewetki z Trzmielu 80 zl, w Erybce 39,99. Wiec jak juz sie tam pofatygowalam to ... Stalo sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pytanie tylko czy są tej samej jakości ale to raczej normalne , że u importera jest taniej niż w sklepie który sprzedaje tylko detalicznie zwierzaki. Chociaż w Trzmielu nigdy nie byłem. I pytanie czy lepiej zaoszczędzić pół ceny na zwiezaku a potem borykać się z niestabilnym zbiornikiem. Pomijając podupadla kondycje zwierzaków w takiej obciążonej wodzie.

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i maly update tematu.

Do kaskady Fzn3 dokupilam Resuna 300. Jest barszo nieszczelny, prawie ze rospada sie sam w rekach na 3 czesci. To powoduje mega najazd babelkow do akwarium. Zatykanie, owijanie nie pomaga. Do tego obniza to swobodny przeplyw wody a przeciez nie o to chodzi, wydajnosc wtedy spada. Na dokladke trafil mi sie model ktory nie chce startowac po odloczeniu i ponownym wlaczeniu do pradu. Wymaga kopa w tylek, wstrzasu. Chce go reklamowac.

Teraz mysle, ze musze sprobowac ze strzykawkowym, moze przynajmniej bedzie szczelny. No i ludzie pisza ze cichy jest.

Mozliwe ze bede w stanach niedlugo i sie zastanawiam czy oni nie maja jakiegos wynalazku co by mi pomogl rozwiazac moj problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×