Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mi również o to chodzi tylko o prostote po prostu chcialem sie jak najwiecej dowiedziec a ten odpieniacz schuran 150 o ktorym wspominales robert2678 bedzie konkretny do tego akwa ???

Edytowane przez reejunkie93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukaS

Oczywiście , że w balingu lejemy dokładnie zaplanowane dawki w równych odstepach czasu.

Jeśli chodzi o moje stwierdzenie ,, podmianek nie możemy robić w nieskończoność " Nie miałem na myśli ,że niepodmieniam.

Pisałeś , że wystarczy sobstancji odżywczych dozowanych podczas podmian. Wiec stwierdziłem iż niemozna podzmieniac wody w nieskończoność - w celu uzupełniania. Podmiany podmianami a dozowanie z czasem swoją drogą.

Nie mówiłem , że się czepiasz : )

przepraszam że się wtrącę ale czy to znaczy że gdybym posiadał LPS SPS i przy regularnych podmianach wrazie znacznego spadku np.Mg Ca kH wystarczyłoby zastosowanie preparatów od ballinga np.z mojego podanego linka ???

http://erybka.pl/product-pol-3768-EcoSystem-Zestaw-do-Ballinga-4x1000g.html

Tak. Tylko musisz pamiętać aby dobrać niewielkie dawki preparatów w takich ilościach aby podawać je w regularnych odstepach czasu. Dzięki temu unikniesz spadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jednak jak widzę te wszystkie morskie akwaria w sklepach akwarystycznych ktore calkiem dobrze sie maja a pracuja tam ludzie ktorzy kompletnie nie maja wiedzy o akwarystyce to zaczynam sie zastanawiac co jest takiego trudnego w tej morszczyznie musze sie sam przekonac tak samo sie obawialem o założenie i utrzymanie moje pierwszego słodkowodnego akwa w ktorym mialem pyszczaki mbunga ale nie bylo o co i wiele z informacji o gatunkach zachowaniach i wodzie przekazanych mi przez co po niektorych okazały się do bani a pyszczaki mam do dzis i maja sie swietnie dlatego wszystko co preczytam przyjmuje z pewna dozoa nie ufnosci sorry że z troche innej beczki  :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reejunkie93

Masz tu wiele racji.

Ja też pasjonuje się slodka i morska akwarystyka. Osobiście uważam że zakładając prowadzenie obu rodzajaw akwari bardzo sumiennie to akwarystyka morska jest nawet latwiejsza na zblizonym stopniu zaawansowania. O ile da się to porównać.

LukaS

Leje balinga. Napisałem miedzy innymi ponieważ dozuje jeszcze JBL 1 2 3 Fe witamine C, Zn i Mn

Te 2 ostatnie to mój prywatny experyment wiec niepolecam. Preparatow JBL niepolecam niema wiekszych efektow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie łatwiejsza ale nie robiłbym z tego Bóg wie czego każdy od czegoś zaczynał człowiek uczy się całe życie mnie zaciekawiła akwarystyka morska rok temu ale dopiero teraz zaczynam zbierac wiedze ale rowniez nie mam zamiaru wbijac sobie w glowe calo chemie i biologie na raz tylko zebrac niezbedne informacje ktore bede potrzebowal do startu czyli woda sprzet oswietlenie filtracja info o koralach i rybach i jedziemy bo samym siedzeniem na forum akwa mi sie nie zrobi zresztą ja nie będę prowadził oceanarium tylko akwarium o pojemnosci 150L polecam obejrzenie na youtube kanału AquaMedic gdzie panowie moim zdaniem świetnie się wypowiadają i zrozumiale na temat : pomp,filtracji-mech,chem,biol ,odpieniaczy,UV,CO2,filtry fluidyzacyjne, i omawiają świetnie cały cykl azotowy oto seria 15 filmików polecam !

 

MEGA DUŻO SIĘ DOWIEDZIAŁEM !!!

 

Edytowane przez reejunkie93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje.

Zbiorniki mamy tej samej wielkości i jestem prawie pewnien , ze. Nie powinno być komplikacji. W końcu akwarium to ma być przyjemność a nie stres : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nieco wscipskie pytanie.

Ile zamierzasz mniej wiecej przeznaczyc pieniedzy na całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tylko będę w stanie  :D ale obecnie mam nie pewną sytuację finansową więc naprawdę ciężko mi w tej chwili powiedzieć  :unsure: a ruszyć planuję przed grudniem może namówię ojczyma też jest akwarystą tak go zakręcę że wciągnę go w morszczyzne może coś dorzuci  hehe :D

Edytowane przez reejunkie93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz uruchamiać zbiornik to daj mi znać na priv to Ci wyślę jakieś szczepki miekkich na dobry początek.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki będę pamiętał może w nie dalekiej przyszłości i ja się będę mógł się czymś podzielić jak przeżyje  :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×