Skocz do zawartości
Blazenka

Początkujący morszczak, przejęcie działającego akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :) A co z tymi wirkami? jest tego od groma. 

A ten robal co przypomina stonogę?? Jak go znajdę to spróbuję mu zdjęcie zrobić. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak na razie się unormowało trochę więc nie było o czym pisać :) mamy trochę korali i w związku z nimi mam pytanie. Coś mi je podgryza i nie mogę dojść do tego co to może być:(  Są to xenie. Może będziecie wiedzieli co z obsady może mi je chrupać? 

 

W zbiorniczku siedzą: 

parasema 

2 piżamki

2 błazenki 

pokolec zebrasoma scopas

turbo 

takie śmieszne z rurką na czole (nassarius)

tectusy

percnon planissimum

mitrhraculus sculpus 

phimochirus operculatus

  

Do tego ta śmieszna rurka( zaznaczam że to nie rurówka) i pełno takich nitek co siedzą w rurkach po rurówkach.Tego to mam zatrzęsienie. Trochę wężowideł i wieloszczetów. i jakiś przeźroczysty robaczek,przypomina pchełkę, 

 



Z góry serdecznie dziękuję za pomoc :) 

 



jeszcze jedno. Od jakiegoś czasu ukwiał marnieje. Czułki robią się brązowe i jest taki nie napompowany jak ja to mówię. Błazenki się tam kręcą koło niego jak zwykle,ale on jest taki biedny :( 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będziecie wiedzieli co z tym robalem zrobić,czy to pożyteczne czy trzeba to usunąć.Z moich obserwacji wynika że nie szkodzi to niczemu,ale mogę się mylić.    http://pl.reeflex.net/tiere/6549_Euclymene_lombricoides.htm     jest bardzo podobny tylko brązowy i wyłazi tylko jak jest ciemno. 

Bardzo proszę o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem takiego, ale z tego co mozna o nim wyczytac wynika, ze zjada detrytus itp, takze szkoda go wyrzucac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Stani- dzięki. Jak na razie sobie żyje. 

 

Ale nie o tym zwierzu chciałam. Mamy trochę korali,między innymi xenie,była już naprawdę ładna zaczeła się dobrze czuć w akwarium i od kilku dni zaczeła padać. Jeden krzaczek już prawie zniknął i widzę że z następnym dzieje się to samo. 

Może wiecie co się stało? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robaczek o ktorego pytasz 2 posty wyzej (jak w linku tylko brązowy) to Peanut Worm - zostawić, pożyteczny.

Xenia pada - może być wiele powodow...może coś ją parzy?, może coś z parametrami? może za wysoka temperatura wody, a może za mocno cyrkulacją w nią dmucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blizzard-dzięki :)  

Niestety Xenia pada przez upały :(  Co do parametrów to tylko KH musimy podnieśc,a po za tym są w normie. 

Może macie jakieś pomysły żeby obniżyć temp. wody w akwa. Wkładamy zmrożone butelki z wodą,ale to wszystko jest tylko na chwile. W mieszkaniu temp. powyżej 25 stopni.Wszystko pozamykane i pozasłaniane,a i tak się grzeje :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Domowy sposób to butelki - ale ostrożnie, bo obniżysz temp za mocno i ryby skonczą z ospą

 

- Jeśli chcesz inwestować to kup wentylatorki ( http://www.aquario.pl/99-chlodzenie )

 

- Jeśli mąż ma smykałke do prac ręcznych to można samemu takie skonstruować  :thumbsup:  (pomocne info na ten temat w działach DIY na forach akwarystycznych)

 

- możesz też przy akwarium postawić zwykły wentylator biurkowy zeby dmuchał na taflę wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz pokrywę to ją zdejmij, otwórz szafkę z sumpem i zapewnij przewiewność pomieszczenia (żeby wilgoć się nie kumulowała i gdzie miało parować z akwarium) - mnie bez żadnych kombinacji z wiatrakami czy chłodziarkami temperatura nie wzrosła ponad 27,5stC, a przy upałach miałem w dzień w mieszkaniu 28+ - butelki zmrożone jak chcesz użyć to myślę że jedynie najdalej od powrotu jak to możliwe czyli na spływie albo wręcz w kominie żeby jak najmniejsza różnica temperatur była na powrocie - ale przy 200+l to taką butelkę będziesz musiała zmieniać co pół godziny żeby to maiło sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. Krk sump jest cały czas otwarty,pokrywa zdjęta a i tak się grzało. Na razie temp na zewnątrz nie jest groźna :)  

Jedynie co to xenia całkiem padła,nawet jak tem wody jest oki. Wszyscy znajomi narzekają na nią że się rozrasta jak wściekła a u nas nie chce ;) 

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×