Skocz do zawartości
falco66

sumiki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi rybami. Mam 3 szt. Dziś zaobserwowałem że jednej coś "jest". Kopie mi piasek jak babka.... Fakt że z 3 dni temu zniknęła mi para świeżo wpuszczonych babek, i podejrzewam że to za ich przyczyną. Ale bez jaj- instynkt kopania przez babki piasku nie przenosi się na inne ryby w wyniku pożarcia babek! Miał ktoś tak że sumiki "kopały"? Może to jakiś cykl godowy?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem na żywo, ciekawe stworzenia

wróciłem do domu i przeczytałem co te gagatki potrafią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo gatunków suma ma kolce jadowe, i wszystkie (z tego co wiem) są mięsożerne..... ale bez przesady zeżrą to co znajdą lub uda się im podpłynąć niepostrzeżenie do ofiary i to stosunkowo małej względem jego rozmiaru. poprostu mają małe przełyki. To nie szczupak czy barakuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czasie powiem że zostawiłem jednego w "rafowym". 2 poleciał do drapieżników gdzie widzę że mu dobrze. 3 - nie przeżył przesiedlenia - chyba zawał. Ogólnie - ten w "rafowym" super przerabia piasek. Totalna koparka. Żadna babka mu nie dorówna. Żarłoczne to stworzenie jest. Potrafi wyrwać nawet murenie rybkę z paszczy. Agresywnych zachowań nie dostrzegam obecnie. Zadawala się tym co wpadnie do baniaka. Raczej padlinożerca, choć myślę że głód może sprowokować agresję. Myślę że przydatny składnik małego ekosystemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem te 2 szt ale znikaly mi wszystkie slimaki  ...chyba im smakowlay     mialy bic   spokojne  ponoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadal w rafowym tego jednego. Dalej twierdzę że padlinożerca. Nie ubywa mi "rybostanu". Za ubytek ślimaków winię innego mieszkańca co na moich oczach wyciągnął ślimaka z pod piachu a następnie z muszli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×