Skocz do zawartości
loccutus

Coś dla konserwatystów - 8x T5 54W ze sterowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Poliweglan tez sie pomarszczy bo kiedys padl mi wiTrak w mojej malej lampce co doswietlalem ledy i poliweglan 1.5mm pomarszczyl sie wiec jednak moze ale jak masz kanal do powietrza wentylatorow to bedzie git.

J tez mam korale w osi wiec dlatego uwazam ze jak powiesisz lampe 10cm na tafla a one urosna to jest im chyba za jasno bo mialem przypadki ze korale w pewnej wysokosci zaczynaly rosnac w dol. Ja sobie kiedy wyrzezbie lampe w ktorej dam swietlowki w srodku a dwa panele na krawedziach beda pod katem aby jak najmniej swiatla szlo w pokoj . Niestety bedzie wyzsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje 2 rozwiązania. W lampach samych T5 stosuje wentylatorki 40mm ale puszczam je na 3/4 obrotów no bo rzeczywiście gwiżdżą  - Jednak lubię takie rozwiązanie bo wiatraczki tak ustawione dmuchają idealnie pod odbłyśniki.  W sumie identyczny patent jak w pokrywie Aquaela do Reefmaxa. Tam 40mm wiatraczki pracują w układzie "push-pull" a ruch powietrza wymusza szyba.

W lampach hybrydowych mam specjalnie powycinane otwory do cyrkulacji powietrza w środku lampy, które chłodzi najpierw ledy a potem kierowane jest przez te wycięcia  (otwory) do supportów mocujących t5ki i owiewa rury wzdłuż osi, po czym wylatuje poza lampę. Taki advanced air flow redirection system o którym niektóre firmy pisałyby wykłady niczym o technologii lepszej niż w NASA, a że to po prawdzie zaprojektowany w garażu kawałek blachy wygiętej w trapez z odpowiednio wyciętą dziurą  to uważam że nie ma sensu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale PS to rozwiązanie kosztowaloby 5000 tysi i zaraz korale by lepiej rosły:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×