Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co byście polecili aby skutecznie wybarwić koraliki ćoś mam blade kolorki ,czerwony to brązowy ,zielony to ledwo co zielony przypomina , jedynie ukwialy ladnie wyglądają .Stosowalem  abc firmy a.forest ale po tym to tylko dino wychodzi i nic po za tym.Dziękuje z góry za sugestie, pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robson, musisz najpierw napisać coś o swoim akwa. Jakie światło, jak długo je masz, parametry, jakie koralowce i co dozujesz. Inaczej to..........

 

 

pozdro Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak Grzesiu akwa od 2 lat mam no3 05 po4 0  kh 8 i reszta ok  jade teraz na soli  kent   - 2 mc temu  na aqa forest  prowadzilem zbiornik   swiatlo to led  max spect razor  160 wat   korale to zoa, acropory,  lobopylie ,qadricolor ,pavoa, seriatopra itp pozdrawiam Robert



dozowalem aqua forest abc ale po  tym to same problemy w moim akwa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

jakie parametry. mg ,ca,

przy kh to nie bardzo ja trzymam 6,5-6,7

probiotyka nie lubi 8 kh

dozujes, cos oprocz abc moze za duzo lałes

jade na tej soli od samego jej wejscia na rynek :)

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mg i ca i pozostale testuje   raz w miesiącu w sklepie  u oliwera jest ok  abc lalem polowe dawki zalecanej przez prod.może akwarium sie jeszcze dobrze nie rozbujalo ,od 3 m-c mam korale twarde mają przyrosty ale slabe kolory jedyne co swietnie sie barwi to montipory talerzowe zielone fluo i czerwień aż różowa  może spróbować lać coś innej firmy co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mg i ca i pozostale testuje raz w miesiącu w sklepie u oliwera jest ok abc lalem polowe dawki zalecanej przez prod.może akwarium sie jeszcze dobrze nie rozbujalo ,od 3 m-c mam korale twarde mają przyrosty ale slabe kolory jedyne co swietnie sie barwi to montipory talerzowe zielone fluo i czerwień aż różowa może spróbować lać coś innej firmy co radzicie ?

Kiedy sie nauczycie, ze nas interesują cyferki jesli oczekujecie pomocy a nie słowa typu "jest ok" podaj te "ok" wyniki testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy sie nauczycie, ze nas interesują cyferki jesli oczekujecie pomocy a nie słowa typu "jest ok" podaj te "ok" wyniki testów.

CNCRob;ja doskonale wiem jakie parametry testów są optymalne dlatego się nie rozpisuje , patrząc po dacie rejestracji to dużo nie doradzisz. Ja nie oczekuje "pomocy" a spostrzeżeń innowacyjnych dla mnie od inny kolegów w celu doprowadzenia zbiornika do perfekcji ,co do tego każdy dąży .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy sie nauczycie, ze nas interesują cyferki jesli oczekujecie pomocy a nie słowa typu "jest ok" podaj te "ok" wyniki testów.

CNCRob;ja doskonale wiem jakie parametry testów są optymalne dlatego się nie rozpisuje , patrząc po dacie rejestracji to dużo nie doradzisz. Ja nie oczekuje "pomocy" a spostrzeżeń innowacyjnych dla mnie od inny kolegów w celu doprowadzenia zbiornika do perfekcji ,co do tego każdy dąży .

Jesli wg Ciebie wyznacznikiem umiejętności jest data rejestracji to powodzenia życzę. Żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie masz skałę? W sensie czy jest czysta? Jakie są ustawienia lampy? Napisz coś o systemie, jaka cyrkulacja, obieg, odpieniacz, rybki, sposób karmienia, częstotliwość podmian wody, itp itd. Jak są rozmieszczone koralowce pod lampą, te ładnie wybarwione i te "wyprane" z kolorów.

Szczerze powiedziawszy jeśli obserwujesz, że koralowce nie są wybarwione właściwie oznacza to raczej poważne niedomagania systemu niż "że można coś zrobić jeszcze lepiej" (bo dobrze po prostu nie jest nie jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wg Ciebie wyznacznikiem umiejętności jest data rejestracji to powodzenia życzę. Żałosne.

to pochwal się tym swoim wyznacznikiem umiejętności  ,a wcześniej byłeś  incognito 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie zasada jest taka:

swiecisz na zolto/bialo - rosnie

swiecisz na niebieski - wybarwiasz

malo neutrientow - pastele

duzo - brazy

za malo mikro - gowniano

za duzo - brazy i cyjano

przeswietlony zbiornik - wyprane

niedoswietlony - brazy

i teraz to mixuj do woli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wg Ciebie oznacza prześwietlony zbiornik ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×