Skocz do zawartości
kuba_shark

start!duzy budzet...potrzebna wielka pomoc:)

Rekomendowane odpowiedzi

To może żeby nie dymić między sobą o cenach (bo zaraz tak będzie LOL), wpisujmy niżej sprzęt sprawdzony, który można polecić z tzw. ręką na sercu :).

I że się słowo rzekło ja zacznę od wielokrotnie już wymienianych pompek JVP-102 (jeśli akwa miałoby z 70 szerokości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym sprzęt który podalem o połowe taniej niż koledzy ustepuje temu wyżej ;p? Czy to imitacja? No może lampa bedzie parenaście % lmniej wydajna niż ATI za to 3x tansza a nie wydaje mi się że na start ktos włoży koralowce nie do utrzymania na niej. I tak w miare jedzenia apetyt rośnie i jak koledze się spodoba to założy to wymażone 600l i tam włoży już konkret sprzęt a na tym kupionym jako używka nie straci więcej niż 10%. No chyba że to docelowe akwa.

Bekon,

pokaz Ty swoje 250l na niewypasionym sprzecie a ja ci pokaze moje 300 litrow na przyzwoitym sprzecie i utniemy dyskujse :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

miałem u siebie diy lampę i różne odpieniacze i wiem że starciłem wiele kasy, czasu i nerwów na ciągłe dłubanie naprawianie i wkur...nie.

polecam kupić lampę oryginalną markową, przynajmniej mniejsze ryzyko przebicia zwarcia itp które może zabić życie w akwa lub ciebie.

Odpieniacze diy sprawdzają się do czasu aż np odpadnie wirnik ( patrz inmar) będzie mało wydajny ( podobnie), będzie przelewał itp.

Kupisz porządny sprawdzony przez wielu a nie tylko przez producenta sprzęt będziesz miał święty spokój.

Czym więcej dobrych sprzętów to przy problemach z akwa będziesz miał mniej żeczy do sprawdzania.( właściwie pozostaje szukanie w włąsnych błędach a nie w sprzęcie)

Ja to przechodziłem i z oszczędności na początku skończyło się ponownymi inwestycjami a stary sprzęt sprzedaż za pół ceny i okaże się że baniak kosztował cię znacznie więcej niż jakbyś od razu kupił sprzęty markowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak...

reasumujac powyższa wypowiedź:

odpieniacz Royal Exclusive / miałem 160 teraz 250 DeLuxe - Mercedes

lampa Pacific Sun / miałem Phobos Deimos, obecnie Pandora XM

pompy dozujace Grotech III NG od 5 lat żadnego problemu

dolewka Aquastat Deltec lub Aquatrend np

pompa obiegowa Red Dragon mam od 5 lat no problem

zawór na spływie - tylko bramowy - wygoda, zaoszczedzony czas i no stres przy regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dziekuje za uswiadomienie :) ...lepiej zaczne zakupowac sprzet na start z moimi pieniedzmi moge zakupic polwe sprzetu kwote musze pomnozyc przez trzy:)...ale w ciagu roku to nie problem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lekko ja zbierałem graty pół roku i nie zdążyłem przy starcie wszystkiego uzbierać. Kuba nie śpiesz się: "Jak się kuba spieszy, to handlarz się cieszy..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przez niektórych snobizm przemawia. Tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przez niektórych snobizm przemawia. Tyle w temacie

Stwierdzenie na forum "niektórych", dotyka wszystkich co wypowiedzieli się w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim bądź razie przepraszam wszystkich ;) Ale nie będę po nickach wymieniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! właśnie, kolega chyba pomylił sobie snobizm z jakością, a skoro kolega kuba poprosił o pomoc to chyba można napisać i zarazem podpowiedzieć w którym kierunku mógłby pójść aby nie powielać błędów, które kosztują wiele wiecej niż dobry sprzęt,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony myślę że co poniektórzy chwalą sie tutaj ile to oni nie władowali w baniak, spoko jak masz kasy jak lodu to ładuj ile wlezie. Ale weźcie pod uwagę to że większość ludzi nie może sobie pozwolic na wydatki rzędu kilkudziesięciu tysięcy, a potem co miesiąć jeszcze ładować kilka tysi na utrzymanie. Ja nie powiem bo sam w 200l wtopiłem 3 razy więcej kasy niż zakładałem na początku. Ale zrobiłem wszystko tak aby utrzymanie akwarium nie wyniosło mnie więcej niż 200-300 zł miesięcznie, gdyż na tyle mnie tylko stać aby wkładać w baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już dobrze, już OK, nie nakręcajmy afery bo to jest niepotrzebne i nie służy miłej spokojnej atmosferze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedzial, ze akwarystyka morska ma byc tanim hobby.

podajemy tylko realne koszty zalozenia baniaka na przyzwoitym sprzecie.

ja w swoim zyciu zbyt duzo DIY i gownia...ych sprzetow przerobilem, zeby bawic sie w to ponownie. tanie mieso psy jedza.

w pewnych sprawach nie ma kompromisu, bo potem duzo wieksze koszty ida na wyprowadzenie systemu na prosta.

poza tym jest jedno zasadnicze pytanie: czy mamy za zadanie utrzymac zwierzeta przy zyciu, czy tez moze zapewnic im doskonale warunki do rozwoju, a to roznica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi ale weź pod uwagę inną sytuację. Ktos całe życie marzy aby mieć taki baniak(ze mną było podobnie) ale nie każdy jest bogaty i stać go na wszystko. Ja zbierałem na wszystko 4 lata, niestety nie zarabiam kokosów, a zawsze chciałem mieć morszczaka i mam mimo cięcia kosztów i milionów wyliczeń. Jakoś nie zauważyłem aby moje zwierzaki sie źle czuły lub chorowały. Nie mam żadnych komputerów, sond i niczego takiego, a jednak wszystko rośnie, żyje i ma się dobrze. Nawet obchodzę się bez dozownika. Moim zdaniem do przyzwoitego prowadzenia morszczaka wystarczy odpieniacz, cyrkulatory, przyzwoite oświetlenie, pompa obiegowa i codzienna opieka(o chemii i całej raszcie płynnych i nie tylko dodatkach nie wspominam bo to konieczność)Także jeśli się chce to można.

Sushi oczywiście nie odbierz tego jako atak. Dla mnie jesteś naprawdę wspaniałym akwarystą o potężnej wiedzy, i nie raz już mi pomogłeś za co serdecznie dziękuję. Po prostu chę powiedzieć że można się obejść bez dużej ilości dodatkowych urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie dostałem odpowiedzi który z wymienionych przezemnie sprzętów ustepuje tym droższym i nie pozwala na to aby stwory w akwarium miały tak dobrze jak z sprzetem wymienionym wcześniej. Dostałem tylko jakieś wymijajace odp o jakis DIY shitach o których ja nawet nie wspominałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostales prosbe o pokazanie swojego baniaka na tym niewypasionym sprzecie :) to sie szybko da zweryfikowac bez zbednego gadania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×