Skocz do zawartości
kuba_shark

start!duzy budzet...potrzebna wielka pomoc:)

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie wyobrazam sobie akwarium pelnego twardzieli sps, bez pompy dozujacej do ballinga lub reaktora wapnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro masz racje ale tu chodzi jaki sprzęt jest potrzebny na start, autor tematu nawet nie napisał że chce mieć spsowy las, może chce miekkie? Pieniacze nie raczyli zapytać autora o jaki typ zbiornika czy spsowy czy na miekko czy może FO mu chodzi a już wyliczali koszty. A zgodzisz się że do każdego z tych zbiorników może być inny sprzęt ;)

@Bigwalker

Foty mojego zbiornika nic nie wnoszą do tematu i tylko przeciągają offtop, jak ktos ciekawy to jakiś minimalny pogląd może mieć z tych co są zamieszczone. Wracając do tematu to okresl się bo w poscie 61 stwierdziłeś że można wszytko tylko na jakim poziomie, a teraz zgadzasz się z Mystikiem że jednak można mieć FAjNE akwarium "niskim" kosztem. Podaj tez przykład gdzie cyrkulacja JVP się nie sprawdziła bo równie dobrze można napisać wszystko.

Prosił bym też sushiego (lub kogoś innego kto się upierał przy jego zdaniu) o odpowiedź na moje pytanie, bo po wykrętach nagle ucichli.

Edytowane przez Bekon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym też sushiego (lub kogoś innego kto się upierał przy jego zdaniu) o odpowiedź na moje pytanie, bo po wykrętach nagle ucichli.

mialem sie nie odzywac juz w tym watku bo to zbedne bicie piany.

ale skoro juz domagasz sie odpowiedzi to padla ona w poscie #51 tego tematu. moze trzeba bylo doczytac kolego drogi.

nie bardzo mam ochote dyskutowac poziomie, ktory zaproponowales, z kims kto w morszczyne bawi sie od calkiem niedawna i zna juz wszystkie prawdy objawione, jak Ty, jak kolega adik, ktory tak ochoczo ci przyklaskuje....

ale jak sie tak dokladniej przyjrzec to nagle sie okazuje, ze koledzy zakladaja akwarium w zeszlym miesiacu, potem szybko ucza sie o dojrzewanniu zbiornika, ucza sie szczepic korale a po miesiacu tez (w domysle) szykuja odpieniacza do 2 tys litrow :) tutaj link do tego ciekawego wydarzenia http://aqua-reef.pl/user/3149-adikwroc/page__tab__topics

zeby nie byc jeszcze goloslownym.

popytaj wsrod ludzi jak cudownie pracuja chinskie pompki perystaltyczne (z tego co pamietam Imnarowi wlaly ponad litr rozrobionej wodki w ciagu 24 godzin), poczytaj o tym jak odpadajace chinskie pomki podnosza caly piasek w zbornikach z calym szlamem, poczytaj o odpieniaczach DIY, ktore tak cudownie potrafia przelac kubek syfu do baniaka i co sie potem dzieje...

wiec Ja dla swietego spokoju, skoro planuje w zbiorniku zwierzeta za kilka czy kilkanascie tys. nie uzyje takich substytutow sprzetu do akwarystyki morskiej.

ale to Ja....

a jak ktos chce mieszac noga solanke w wiadrze to jego broszka... niech miesza

dla mnie to definytywny EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę Sushi odpowiedział Na nurtujące Cię pytania , więc nie będę się powtarzał .

Jeśli chodzi o oszczędności to trzeba wiedzieć gdzie je poczynić ( tu potrzeba trochę doświadczenia ,które pewnie kiedyś zdobedziesz ), a ze rozmowę prowadzisz na takim poziomie jakim prowadzisz , to nie mam ochoty Ci nic udowadniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sushi

Nie odpowiedziałeś......albo nie przeczytałeś pytania. Stwierdziłeś zeby zapewnic dobre warunki trzeba conajmniej sprzet za ponad 10k, ja wymieniłem liste przez połowe i zadałem pytanie który z tych sprzetów nie zapewni owych warunków. Zadałem Ci to pytanie ze względu na Twoje doświoadczenie ale widzę że się migasz od odp.

Ja wymieniłem odpieniacz za 600 zł APF 600 ty jakis za pare k, czy deltec nie poradzi sobie z 300l??? Pompki używam prawie rok i nie mam zadnych problemów, ale awarie sie zawsze zdażają nie tylko na chinszczyźnie. JVP nie uzywam ale wspomniany inmar miał podobny problem co opisujesz tylko z Tunze.... magnesy nie trzymały. Nie twierdze ze JVP czy chinskie pomki są lepsze od markowych dla scisłości.

@bigwalker

Ja tylko napisałem że można taniej i zrobiła sie wielka nagonka...nikt nie odpowiedział tylko bicie piany.

Edytowane przez Bekon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wyobrazam sobie akwarium pelnego twardzieli sps, bez pompy dozujacej do ballinga lub reaktora wapnia.

A ja tak :-)

Poprzednie akwarium miałem bez pompy zresztą teraz również .

Dziennie dolewałem z ręki po 350 ml każdego ca,kh,mg :_)

Fakt że trochę upierdliwe ale się da .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak :-)

Poprzednie akwarium miałem bez pompy zresztą teraz również .

Dziennie dolewałem z ręki po 350 ml każdego ca,kh,mg :_)

Fakt że trochę upierdliwe ale się da .

Snejku :)

ja widzialem twoja miarke w rece, to wiesz, jak ja bym mial takie rece to bym pomp perystaltycznych nie kupowal :D

@sushi

Nie odpowiedziałeś......albo nie przeczytałeś pytania. Stwierdziłeś zeby zapewnic dobre warunki trzeba conajmniej sprzet za ponad 10k, ja wymieniłem liste przez połowe i zadałem pytanie który z tych sprzetów nie zapewni owych warunków. Zadałem Ci to pytanie ze względu na Twoje doświoadczenie ale widzę że się migasz od odp.

ty kolego zdaje sie masz jakies problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego.

napisalem ze 11 tys to dobry budzet na przyzwiota 3-setke, natomiast nigdzie nie napisalem, zeby cyt.: "zapewnic dobre warunki trzeba conajmniej sprzet za ponad 10k"

widzisz w tym zdaniu subtelna roznice ? czy tez jest to z twojej strony symantyczne przejezyczenie ??

na twoje pytanie odpowiedzialem ci 2 razy. 3 raz nie chce mi sie tego juz tlumaczyc bo bardziej "prosto" nie potrafie.

jedni lubia samochd z salonu, inni juz jezdzony

jedni lubia zony dziewice, inni tez juz ........ "niedziewice"

jedni lubia ogorki, inni ogrodnika corki.

ja lubie miec sprzet sprawny i niezawodny albo, zeby Snejku do mnie przyjezdzal codziennie lac mi ballinga do baniaka :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak :-)

Poprzednie akwarium miałem bez pompy zresztą teraz również .

Dziennie dolewałem z ręki po 350 ml każdego ca,kh,mg :_)

Fakt że trochę upierdliwe ale się da .

Rozumiem że na wakacje nie wyjezdzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje gdzieś o tym czytałem :-P

Fakt wtedy robi się problem ale i tak bym się nie odważył zostawić akwarium bez opieki , żona ma psa więc i tak ktoś jest dwa razy dziennie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi post o odpieniaczu do 2000l dałem gdyż prosił mnie kolega także jak nie wiesz to sie nie wcinaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Pomiędzy sprzętem markowym a tak zwaną obraźliwie chińszczyzną jest rzeczywiście sporo różnic.

Generalnie chodzi mi o kulturę pracy. Wiele sprzętów rodzimej Chińskiej produkcji jest głośnych. I teraz zależy gdzie stawiamy zbiornik i na ile hałas urządzeń jest upierdliwy.

Jeśli chodzi o zawodność owych wyrobów i DYI to różnie bywa. Jak to mówią, że jak ktoś ma pecha to mu cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele.

Coś za coś. Ale to wcale nie świadczy o tym że markowy sprzęt za ciężką kasę jest niezawodny a obsługa serwisowa błyskawiczna.

Mnie jak padła pompa JVP to nawet nie próbowałem bawić się w reklamację tylko kupiłem nową co przez dwa lata zdarzyło się raz.

Rodzaj sprzętu określa wymagania co do jego głośności i wydajności a nie ceny czy marki.

Moje akwarium jest stosunkowo głośne, ale jest w pomieszczeniu gdzie tylko ja rezyduję i nie przeszkadza to innym domownikom.

Za to mam gówniane akwarium z gównianym sprzętem jak insynuują niektórzy które po dwóch latach wygląda tak;

Więc nie piszcie że ni można czegoś zrobić względnie tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super filmiki a przede wszystkim super akwa.

Moze sushi pokaże tutaj dla porównania swój zbiornik na markowych sprzętach i porównamy do tego prowadzonego na jak to określił gównianych. Myślę że te filmiki ucinaja ten snobistyczny bełkot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bekon i to jest piękna puenta tego bełkotu. A Sushi to po prostu straszny teoretyk. BAU baniaczek majstersztyk ! Gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwudniowej nieobecności przeczytałem cały wątek od nowa. 86 postów z czego autora wątku Kuby pięć. @nanorafa próbował w dziewięciu postach pomóc koledze, pozostali forumowicze też się starali. Kuba jak na razie nic nie pisze. Powiem szczerze, że też na jego miejscu nic bym nie pisał, bo po co podkręcać przepychanki, jak problem w pierwszym wątku nie został rozwiązany.

Jak to celnie napisał post wyżej @adikwroc - bełkot. Szkoda, że tak wyszło wątek mógł być ciekawy.

PS. @BAU gratuluję baniaka, jak zawsze kiedy go oglądam na żywo czy na filmie, to odkrywam coś nowego i takiego baniaka życzę też Kubie, aby zawsze nasze baniaki dawały nam coś nowego ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I proponuję zakończyć już jakiekolwiek dyskusje w tym temacie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×