Skocz do zawartości
jaroglider

SPS kalcyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakie macie spostrzeżenia odnośnie zahamowania kalcyfikacji w zbiorniku przy stałych parametrach ?Co ma wpływ na taki stan ,zapraszam do dyskusji.

pozdr.Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zmiana swiatla,

2. niestabilne kH, Ca i Mg,

3. duze skoki pH doboweg albo w ogóle niskie pH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahania Ph rano 8.1 wieczór 8.4 nie wiem czy to sporo ale mam tak cały czas,Ca,Kh,Mg stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby bylo 7,6 to bys sie mogl martwic :) pH masz bardzo dobre :)

a swiatla nie zmieniales ostatnio ? albo zarnika, albo wiecej niebieskiego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że w moim przypadku zawiniła sól z polskiej stajni po kilku podmianach na redsea coral pro i reef crystals jest poprawa i jak przekonam się na 100% że to wina soli to zdam dokładną relacje.Tarcie szczepów bakteryjnych z metod klasycznej i priobotycznej powodują moim zdaniem tykającą bombę

pozdr.Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu prowadzenia zbiornika na AF coraz bardziej muszę skręcać reaktor ,korale stopniowo coraz mniej polipowały ,aż zaczęły lecieć .Po pierwszej wiekszej podmianie na dobrej soli widzę poprawę ,jestem prawie pewien ,ze ta sól to syf .Staje się zrozumiałe dlaczego właściciel firmy nie ponosi odpowiedzialność za produkty wyprodukowane w Polsce ,tu nie ma kontroli nad solą sporzywcza i nieraz raczymy się drogowa ,a kto by sie przejmował solą do akwarium .Nie pisze o parametrach bo wiem jakie powinny być i jak prowadzić zbiornik.Sprawa nie do zbadania ale przypuszczam ,ze agresywne szczepy bakterii probiotycznych ,tez mocno przyczyniają się do rozchwiania systemu ,trefna sól z góry narzuca metodę prowadzenia .

Edytowane przez kRisss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba jest odpowiedz dla Inmara.

zdaje sie on jedzie na produktach AF i bez przerwy ma problemy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, niestety uzytkownicy ze stajni AF maja moim zdaniem prawie zapedy sekciarskie w ramach obrony i promowania tego produktu wiec obawiam sie ze przyklady i slowa i tak nie trafia do nich :-( troche to rozumiem bo to taka firma "zioma od nas" i trzeba wspierac bo polskie. no ale trudno, osobiscie wspieram to co dobre :-) a tych produktow jednak nie tkne. Ciesz sie ze znalazles przyczyne i rozwiazales problem - teraz juz bedzie szlo do przodu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by Wam to napisać by nie urazić i udowodnić,że nie jestem z sekty...Ja po prostu wierzę w tą chemię,fakt miałem problemy a acroporami,ale nie mam dowodów na to,że to wina AF.Na dzień dzisiejszy akwarium ma się dobrze,acropory i inne korale mają fajne przyrosty,z resztą tylko część acropor padło.Ja myślę,że przedobrzyłem z ilością tej chemii i to był mój błąd.Co się podzieje dalej zobaczymy,w każdym razie dziękuję Wszystkim za pomoc i na pewno zdam relację.

Co do Krisss-a to takie przypadki po zmianie soli z jednej na drugą zdarzało się wcześniej wielu osobom a ile zdarzało się wadliwych partii soli z górnej półki to już nie wspomnę i nikt szumu nie robi.Znów wyszło,że jednak bronimy tej soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę trzy grosze,moim zdaniem powinno się informowac że nie wolno stosowac soli bez tego tego i tego bo można zaszkodzic temu i temu,co najdziwniejsze u mnie po d*pie dostały talerzówki czerwone czyli proste sps,nie twierdze że AF jest do kitu ale powinno się rzetelnie informowac że na samej soli to" se nie da"

pozdr.Jarek

Dorzucę trzy grosze,moim zdaniem powinno się informowac że nie wolno stosowac soli bez tego tego i tego bo można zaszkodzi temu i temu,co najdziwniejsze u mnie po d*pie dostały talerzówki czerwone czyli proste sps,nie twierdze że AF jest do kitu ale powinno się rzetelnie informowac że na samej soli to" se nie da"

pozdr.Jarek

Edytowane przez jaroglider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi ,nigdzie nie pisze ,ze sól jest elementem systemu i trzeba dozować odżywki ,pożywki i milion innych buteleczek KZ tez ma swoja sol a można ja stosować bez" atramentu" .Nie jestem zwolennikiem i nie stać mnie na kupowanie niezliczonej ilości dziwnych specyfików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nigdzie nie natknąłem na taką informację,że trzeba i muszę przyznać,że jestem zdziwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zużyłem dwa wiadra soli AF i nie miałem problemów. A w dodatku lałem wódkę i NO3:PO4-x i miałem wysokie KH (10).

Już nie używam soli AF bo zdecydowanie podrożała.

Edytowane przez tomcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zużyłem około 200 kg tej soli z pierwszych partii i problemy zaczeły się jak cały system po podmianach był już na AF po około trzech miesiącach użytkowania jedno muszę przyznac po4 skutecznie spadało na tej soli.

pozdr.Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,jestem prawie pewien ,ze ta sól to syf

Pokaż mi swój zbiornik a potem wygłaszaj takie opinie. Setki albo tysiące ludzi (w tym ja) lecą na tej soli i uważają ją za bdb.

Także nowy kolego życzę więcej pokory. W akwarystyce morskiej przydaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×