Skocz do zawartości
jaroglider

SPS kalcyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

setki albo tysiące ludzi na pewno nie lecą na polskiej AF a o takiej pisze, oryginalnej nigdy nie stosowałem .To, ze mnie nie znasz nie znaczy ,że ja nie znam się na akwarystyce a im dłużej w" niej siedzie" tym pokory więcej .Nie mam interesu robić komuś pod górę ale coraz więcej ludzi pisze : na tej soli wywracają się baniaki ,przyznam ,ze super się rozpuszcza i zbija po4 ale domniemywam ze jeżeli w ogolę się nadaje to musi być częścią systemu (pożywka,suplementacja itd .) System jeżeli chcesz to pokarze, co mi tam Nie jest to plastik ale nigdy mi nie zależało na żyłowaniu parametrów post-3090-0-34121800-1359131206_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na tej soli wywracają się baniaki

Znasz jakiś przykład? chętnie poczytam. Od razu uprzedzam że akwarium kolegi Inmara nie wchodzi w grę.

Ja lecę na polskiej AF i na razie chwalę sobie. Nię chcę Cię atakować - chodziło mi o konkretne sformułowanie moim zdaniem nie poparte dowodami i tyle peace !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciołek , a pokaż też śwój zbiornik :) Sam chętnie zobaczę ja to cudo zwane AF działa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciołek , a pokaż też śwój zbiornik :)/> Sam chętnie zobaczę ja to cudo zwane AF działa .

dolaczam sie do prosby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,żeby nie było,moje akwarium ma się bardzo dobrze,dla wątpliwości zawsze zapraszam na oględziny.Był dziś u mnie kolega Cyganus,który stwierdził,że nieźle mi porosło.Kolega Cyganus wraz z kolegą Kordla,którzy raczej nie piszą na forum a są z Jastrzębia mieli morskie akwaria kiedy część z nas gupiki hodowała.Tak się tylko pochwaliłem. :thumbsup: Kolega Cyganus też jedzie na AF i nawet sam o tym nie wiedziałem,ale mu brakło soli,hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło sie ciekawie, temat co może spowodować zatrzymanie wzrostu korali a teraz bedzie promocja AF.

Panowie o wieloletnich badaniach, unikalnej formule już wielokrotnie słyszeliśmy :(/> a teraz mówicie o tysiącach użytkowników, może i ta sól jest genialna ale chyba nie o to chodzi by w każdym temacie udowadniać jej wyższość.

Wątpię w te tysiące ale wiem że setki tysięcy baniaków chodzi na RSCP, IO, Kencie, RC itp i tak będzie. "Nasza" AF dlugo jeszcze będzie unikatem i co byście o niej nie napisali tak będzie jeszcze co najmniej kilka lat. Firmy mające wiekszość tego rynku pracowały na to latami AF czeka długa droga i zobaczymy czy za kilka lat jeszcze będzie na rynku czy przypadkiem nie będzie jak z ceramiką balonową i pozostanie tylko niesmak u tych którzy się przejadą.

Nie proście o dowody że AF wysadziła komuś zbiornik czy spowodowała straty, to raczej rola producenta który ma tą przewagę nad np Rea Sea czy IO że bez żadnych barier może się odezwać, dlaczego Wy wchodzicie w rolę AF nie mam pojęcia, ale przez takie zachowanie AF traci bo wiele osób zaczyna postrzegać AF jak sektę.

Edytowane przez jjablonski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczęło sie ciekawie, temat co może spowodować zatrzymanie wzrostu korali a teraz bedzie promocja AF.

Panowie o wieloletnich badaniach, unikalnej formule już wielokrotnie słyszeliśmy :(/> a teraz mówicie o tysiącach użytkowników, może i ta sól jest genialna ale chyba nie o to chodzi by w każdym temacie udowadniać jej wyższość.

Wątpię w te tysiące ale wiem że setki tysięcy baniaków chodzi na RSCP, IO, Kencie, RC itp i tak będzie. "Nasza" AF dlugo jeszcze będzie unikatem i co byście o niej nie napisali tak będzie jeszcze co najmniej kilka lat. Firmy mające wiekszość tego rynku pracowały na to latami AF czeka długa droga i zobaczymy czy za kilka lat jeszcze będzie na rynku czy przypadkiem nie będzie jak z ceramiką balonową i pozostanie tylko niesmak u tych którzy się przejadą.

Nie proście o dowody że AF wysadziła komuś zbiornik czy spowodowała straty, to raczej rola producenta który ma tą przewagę nad np Rea Sea czy IO że bez żadnych barier może się odezwać, dlaczego Wy wchodzicie w rolę AF nie mam pojęcia, ale przez takie zachowanie AF traci bo wiele osób zaczyna postrzegać AF jak sektę.

Napisałem dwa zdania że soli AF używam i że nie ma przesłanek na to że AF wysadza zbiorniki ( jeśli jest to czekam na dowody).

A Ty chłopie piszesz offtopowy poemat pl. bla, bla bla

Dla jasności to Wisi mi opinia innych użytkowników o jakichkolwiek solach - mam własne zdanie. Nie interesuje mnie także los firmy AF pomimo że używam jej produktów - najwyżej zmienię sól na inną i już. Sama sól AF ni dobra ni zła - zwyczajna bogatsza sól dla SPS. Ja ani nie bede obrońcą tej soli ani przeciwnikiem ale razi mnie jak ktoś piszę że jakaś sól wysadza baniaki i dlatego to wypomniałem.

Przepraszam za OT - to już ostatni raz.

Co do kalcyfikacji to: wysokie NO3/PO4, wahania Kh/Ca/Mg i wiele innych

Moim zdaniem sól sama w sobie nigdy nie jest bezpośrednią przyczyną załamania zbiornika ( chyba że trafiliśmy wadliwą partię)

Moje akwa - w galerii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek_77

trata śmata pierdu pierdu poemat w obronie AF....

Widoczny róg szczepkowca niczego nie wnosi niczego nie pokazuje, niczego nie udowadnia. Inaczej jest posiadać akwa szczepkowe, lub prowadzić handel, a inaczej jest prowadzić piękne akwa dla siebie. Komentarz pod zdjęciem jest wręcz śmieszny... pociemniały korale bo NO3 skoczyło... i tak z tego zdjęcia nie widać korali! A wierz mi nawet przy nie małym NO3 można nie mieć brązowych korali!

Co do kalcyfikacji, prowadzenia akwa, wzrostowi i prawidłowemu ubarwieniu koralowców to uważam, że sól jak i inne czynniki jakie stosujemy wprowadzamy do akwa ma na nie bezpośredni wpływ. Pisanie takich bredni, że sól nie ma związku z porażkami to też jakiś dziwny pogląd. Sól ma bezpośredni związek z tym czy nam idzie akwa czy nie. Związki rozpuszczone w naszym zbiorniku są mocno dowiązane do technik jakimi prowadzimy nasze akwarium i w związku z tym muszą być komplementarne. Nie da się poprawnie utrzymać zbiornika prowadzonego metodą X nie stosując się do zaleceń producenta lub osoby która opracowała daną metodę. Jeżeli będziemy lecieli wybiórczo wlewali co nam się podoba, mieszali różne preparaty, adsorbery przy tym niedostosujemy podstawowych parametrów do wymagań systemu (użyjemy złej soli do danej metody) to wypierdzielimy zbiornik wcześniej czy później.

A już tak ściśle w temacie pisząc to kalcyfikacja na pewno jest związana z ilością "zanieczyszczeń" zarówno biologicznych (NO3, PO4, amoniak itd) jak i "chemicznych" (ogólnie postrzegane jako toksyny np związki metali ciężkich, itd). Piszemy i Pamiętamy by utrzymywać system na tzw zerowych parametrach, jednak to trochę zgubne bo można mieć piękne zerowe parametry i wytruć np źle zaizolowanym kablem miedzianym niektóre zwierzęta (jak nie wszystkie). Łączenie pewnych "pochłaniaczy" np na PO4 z pewnymi metodami też może przynieść odwrotne do zamierzonych skutki - zamiast wzrostu to przytrucie zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty w ogóle posiadasz zbiornik SPS że się tak wymądrzasz ? to zdradź chociaż kawalątek abym mógł podążać jedynie słuszną ścieżką.

Chciałbym popodziwiać te kolory o których piszesz - O wielki znawco !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany znów sekta AF :-)

Tysiące ludzi leci na polskiej AF :-) No to nieźle, to się śni codziennie?

No to łądnie nam rynek morszczaków na południu polski się rozrósł.

Nie chce mi się wojny rozkręcać bo jakoś kwestia tej soli mi..... lotto ale...

Inmar ( bo w sumie ty się odezwałeś ) - skoro tak super idzie baniak to skąd te twoje wątki?

Jak ograniczasz lanie różnych ciekawych rzeczy to niby lepiej , później znów lejesz i jest gorzej.

Z mojej strony EOT ale skończcie już z tą AF'ową propagandą.

Skoro tak super AF zajął większość rynku soli w Polsce to chyba dadzą radę bez Was jakoś to dalej ciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek_77

A ty w ogóle posiadasz zbiornik SPS że się tak wymądrzasz ? to zdradź chociaż kawalątek abym mógł podążać jedynie słuszną ścieżką.

Chciałbym popodziwiać te kolory o których piszesz - O wielki znawco !!!

współgranie nick'a z całokształtem zaiste niesamowite ;)

dla mnie EOT...

i nie mam żadnego zamiaru dyskutować z kimkolwiek i nie mam też zamiaru udowadniać, czy mam i co mam ;) to moja sprawa i mój zbiornik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany znów sekta AF :-)

Tysiące ludzi leci na polskiej AF :-) No to nieźle, to się śni codziennie?

No to łądnie nam rynek morszczaków na południu polski się rozrósł.

Nie chce mi się wojny rozkręcać bo jakoś kwestia tej soli mi..... lotto ale...

Inmar ( bo w sumie ty się odezwałeś ) - skoro tak super idzie baniak to skąd te twoje wątki?

Jak ograniczasz lanie różnych ciekawych rzeczy to niby lepiej , później znów lejesz i jest gorzej.

Z mojej strony EOT ale skończcie już z tą AF'ową propagandą.

Skoro tak super AF zajął większość rynku soli w Polsce to chyba dadzą radę bez Was jakoś to dalej ciągnąć.

Pisałem bo miałem problem i szukałem pomocy,to,że część acropor umarło nie musiało być winą soli czy preparatów AF,część acropor dalej rośnie.Właściciel AF stawiał,że coś dostało się do baniaka z wodą lub powietrzem i stąd mógł być problem.Zużyłem wiaderko 16kg soli IO i przez ten czas lałem ballinga bez micro,ale teraz dwie podmiany zrobione na AF i wprowadziłem ponownie preparaty z tym,że w dawkach około 10% zalecanych,to prawie jak wcale.Obserwuję baniak i czekam. Chyba jest jakaś poprawa bo mi zużycie ballinga wzrosło,nie zmieniałem dawki od końca listopada a od 2 tygodni zaobserwowałem spadek.Robię każdą sobotę testy Ca,Mg,Kh,Ph,K,NO3 i PO4.

Ja sam nie wiem w czym był problem,ale jadę dalej na tej samej taczce bo po pierwsze przez ponad pół roku było zaj...e a po drugie trzymam się jednego co by mi nie napisali,że skaczę po solach i kombinuję.Czy robię dobrze to się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

Zarejestrowalem sie wlasnie przed chwila bo juz nie moglem sie powstrzymac, to jedyny powod aby zabrac glos w tym temacie jaki jest roztrzasany juz od ponad roku. Przepraszam za brak polskich znakow. Nie sluza mi, niestety taka praca.

Skomentuje krotko ten paradoks jaki sami budujecie w Polsce, Sol AF pojawila sie na rynku oraz gama produktow w pelnej ofercie. Wraz z produktami zostal opracowany pelny opis jak stosowac i na co zwracac uwage aby uniknac klopotow. Niestety, nie rozumiem jak to mozliwe aby tak wyksztalcone spoleczenstwo nie potrafilo siegnac do opisu produktu i czegos sie dowiedziec, chocby nawet skontaktowac sie z producentem aby zasiegnac opini o produkcie i wyeliminowac niejasnosci. Chyba ze sami nie wiemy o co pytac a nasze oczekiwania ograniczaja sie do wlania wody i wrzyceniu rybek i bedzie fajnie. Moi drodzy przyjaciele, kazdy z was ten etap juz zamknal w wieku podstawowki. Siegajac po akwarium morskie a zwlaszcza rafowe podnosimy sobie poprzeczke i niestety obliguje to kazdego do zdobywania wiedzy. Podkreslam, to co tu i na innych forach czytam to porady tzw akwariarzy. Tak tak, akwariarzy. Widze tu sporo niekompetentnych ludzi raczacych udzielac porad, ktorych sami nie rozumieja. Niestety praca jaka wykonuje zmusza mnie do wielu podrozy po calym swiecie. Spotykam sie na codzien z problemami naprawde kolosalnych oraz maciupkich zbiornikow. Nawet nie chce dyskutowac o akwarium rafowym w 150 litrach bo szkoda czasu dla mnie na takie kropelki, chociaz przyznam ze trafiaja sie perelki. Obserwuje tyle ile podolam i prosze mi wierzyc, widzialem to czego nigdy nie zobaczycie na zdjeciach ani opracowaniach. Kiedy widze popalone ledami akropory na gornych polkach skaly pod swiatlem led, ktore wisi tylko 15-20 cm nad lustrm wody, zalamuja mi sie rece, gdy stado znawcow zaleca zmiane odpieniacza lub soli. Jakis dziwny trend w Polsce.

Prosze mi wierzyc, aby to rozpoznac nie potrzeba duzo doswiadczenia. Co do produktow AF. Sol jest popularna nie tylko w Polsce. Tam nie ma problemow z konkurencja, tam sa sklepy i sieciowe i indywidualne jednak marketing dziala na zdrowych relacjach. To co dzieje sie w Polsce to zupelna paranoja. Jedno komercyjne forum, na ktorym nawet nie mozna policzyc na palcach jednej dloni ludzi, ktorzy naprawde rozumieja swoje mini ekosystemy. Nie ma indywidualnosci, wszystko to bledne kopie, bo ktos ma ladne. Prosze odpuscie ten ton o sektach AF, rowniez namawiam do zaznajomienia sie z bardziej merytorycznymi aspektami akwarystyki morskiej. Klotnia kto ma jaki zbiornik w tym watku przypomina mi klotnie chlopcow kto ma dluzszego (przepraszam za porownanie)..

Akurat firma polska,AF ktora znam bardzo dobrze ( zawodowy obowiazek), oferuje pelna instrukcje jak stosowac ich chemie. Nie prawda jest rowniez aby ich sol mogla spelniac oczekiwania akwarysty tylko jesli sie stosuje dodatki. Widze ze bardzo szeroka loza akwarystow w Polsce nie rozumie metody probiotycznej. Chcialem tylko wyjasniec ze zawartosc probiotykow w soli ma szanse przezycia jedynie kilka godzin bez pozywki, i jesli ktos tylko sol stosuje nie zachwieje systemu. Zapraszam do czytania lektury o probiotykach, sami dojdziecie do wniosku jak bardzo sie mylicie.

Spalenie tkani sps'ow poprzez zmiane soli to normalny syndrom nieprawidlowego przejscia na inny bufor mineralny. Nie chce przytaczac przykladow gdzie stosujac sol AF wlasciciele zbiornikow dalej dozuje element K. To sie w glowie nie miesci i ze nikt do tej pory nie potrafi tego dostrzec.

Rozpisalem sie za bardzo, mysle ze zostanie mi to wybaczone.

AF to jedna z metod, Zeo to kolejna itd itd, Kazda z metod opiera sie na calym komplecie produktow i nie ma tutaj wyjatkow ktora forma oferuje jakikolwiek program.

Rozsmieszylo mnie bardzo stwierdzenie o soli AF oryginalnej i polskiej. Przepraszam ale to zupelny brak elokwencji, proponuje nie zabierac glosu jesli on nic nie wnosi i ma przeslanki wylacznie komercyjne. Niestety ale to prawda. Widze podzialy na poludnie i region W-wa. To jest mozliwe tylko w Polsce jak widze. Prosze nie miejcie za zle ze reszta swiata wytyka nas palcami. Z drugiej strony Warszawa to nie przywilej na sprzedaz i dystrybucje marnie sprzedajacych sie produktow z plazy Izralela.

Moja konkluzja, bo mysle ze powoli wyczerpalem to co chcialem powiedziec, prosze nie szukac problemu w chemii jesli cos zlego dzieje sie w zbiorniku, prosze zrewidowac jego parametry oraz zapoznac sie z tym co i jak robimy aby mozna bylo dokonac analizy bledu. jesli nie rozumiemy metody jaka chcemy zastosowac to prosze tego nie robic. To uwaga do kolegi , ktory strasznie atakuje AF ale sam nie rozumie metody jaka wybral dla swojego zbiornika.

Sam go obserwowalem jakis czas bo przykul moja uwage bardzo ostrymi komentarzami na innych oraz tym forum. Panie Smith, o panu mysle i pisze, nie rozumie pan metody zeo absolutnie, prosze sie rowniez powstrzymac z naukowymi wyjasnieniami bo teorii tez pan nie rozumie a praktyki pan nie ma zadnej poza plotkowaniem.

Moze jest to bardzo niekulturalne, nie moglem sie powstrzymac, natomiast powstrzymam sie od komentowania akwarium.

ty mozna obejrzec,

http://www.zeovit.com/forums/album.php?albumid=126&pictureid=925

prosze tylko autora o nie usuwanie zdjecia, byloby bardzo niegrzecznie:

Do autora tego watku rowniez mam prosbe o powsciagliwosc, sekta akwarystyczna istnieje w Polsce ale ja i duza spolecznosc prawdziwych akwarystow kojarzy ja z kolegami szukajacymi pretekstu aby zdyskredytowac firme AF dla celow komercyjnych.

Pozdrawiam i obiecuje znikam raz na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek_77

a prawdziwego autora tego posta nie stać na podpis... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie te wściekłe ataki pracowników tej firmy na zwykłych ludzi wypowiadających tylko swoją opinię na forum. To jest naprawdę niesamowite jak ci ludzie zaniżają poziom dialogu w polskiej akwarystyce i ile agresji wprowadzają do każdej dyskusji. Na szczęście ja nie mam problemów bo mam mało czasu na czytanie w internecie i nie dobieram produktów do swojego zbiornika pod kątem ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prawdziwego autora tego posta nie stać na podpis... ;)

moge do ciebie zadzwonic jesli tylko masz ta potrzebe, popros na pm podam ci nr komorki, zadzwonisz? Ostrzegam, polaczenie miedzynarodowe. Spiesz sie bo konto usuniete bedzie wkrotce

mial byc moj ostatni post, przepraszam za nie dotrzymanie slowa. Prosze mnie nie kojarzyc z firma AF, Problemy zwiazane z AF prsze kierowac do firmy AF bezposrednio. Mysle ze kazdy kto sie zwroci otrzyma porade z pierwszej reki. To dotyczy jak wierze, kazdej firmy i nie tylko w Polsce wiec tutaj wyjatku nie ma.

Do kolegi od metody zeo, tak przypuszczalem ze fotografia zniknie, jest juz w ewidencji mojej prywatnej kolekcji, ale prosze sie nie obawiac, nie zamieszcze jej tutaj ani gdzie indziej, z pewnoscia firma KZ odetchnie z ulga, takiej antyreklamy nie widzialem jeszcze w zyciu jaka kolega zrobil.

Nie mniej jednak pozwole sobie uzyc jej na mojej kolejnej prelekcji jaka planuje za trzy dni, oczywiscie autora zdjecia nie podam ale wielu prawdopodobnie rozpozna, bo akurat spotkanie bedzie omawiac typowe problemy metody ZEO.

pozdrawiam i prosze wziasc sobie do serca moja porade, nie mam zlych przeslanek

zycze wszystkim wypasionych baniakow bez wzgledu na sol o dodatki jakich uzywacie. Kazda dziala, tylko nalezy wiedziec jak stosowac. :)

Edytowane przez saltyhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek_77

moge do ciebie zadzwonic jesli tylko masz ta potrzebe, popros na pm podam ci nr komorki, zadzwonisz? Ostrzegam, polaczenie miedzynarodowe. Spiesz sie bo konto usuniete bedzie wkrotce

nie atakowałem w swoim poście kogokolwiek związanego z AF jak i AF... więc zastanawiam się skąd taka agresja?

Admina proszę o wyczyszczenie tego tematu z "wystąpień". I proponuję fotografię publikować ;) przysporzy mi to kuuupę radości ;) w związku z ustawą dot. praw autorskich i praw pokrewnych.

Chętnie zapoznam się z programem ww. "sympozjum" prelekcji... proszę o jakiegoś linka do informacji o tej jakże ciekawej prelekcji.

Jakby ktoś nie widział to przytoczona fotografia była wstawiona w momencie gdy akwa leciało i miało obrazować problem więc... ;) przytaczanie jej to brak zrozumienia i brak życzliwości (nie nazywając tego zwykłym chamstwem). Zdjęcie było publicznie dostępne, ale nie pozwolę sobie by ktoś je wykorzystywał do złośliwych jazd na forach internetowych więc je skasowałem, nie taki był cel publikowania zdjęcia!

Edytowane przez kubek_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×