Skocz do zawartości
Mati123

180L + SUMP 60L Kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

A ja napisze przewrotnie ze ta szybę ustalającą poziom wody w komorze odpieniacza można usunąć, poziom wody ustali szyba "zamykająca" refugium, no chyba że poziom wody w komorze odpieniacza i refugium musi się różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniek mam na wzór H&S oczywiście, na rurze o śr 10cm i wysokości bez kubka 35cm. A czym sie różni ta pompa od tej co mam jeśli chodzi o wydajnośc? Moja ma 15w 1000l/h, a tunze ma 12w 900l/h.Jest jakaś luka w moim rozumowania :D

A czy ta Twoja pompa ma wogóle jakąś zwężkę ? Jaki wirnik ?

Pozdrawiam

T

EDIT

Doczytałem... ta Twoja pompka nie nadaje się do odpieniacza, no chyba że ją przerobisz. Na ssaniu pompy powinna być zwężka, za którą jest krócieć powietrza. Na początek może taka przeróbka by wystarczyła, ale wirnik było by też warto wymienić/przerobić na igłę lub mesh... :)

Edytowane przez tomcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniek mam na wzór H&S oczywiście, na rurze o śr 10cm i wysokości bez kubka 35cm. A czym sie różni ta pompa od tej co mam jeśli chodzi o wydajnośc? Moja ma 15w 1000l/h, a tunze ma 12w 900l/h.Jest jakaś luka w moim rozumowania :D

Tunze podaje moc i wydajnosc ze zwezką i przy maksymalnym poborze powietrza,Resun podaje parametry nominalne,po podlaczeniu zwezki z powietrzem te dane bardzo by sie zmienily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze przewrotnie ze ta szybę ustalającą poziom wody w komorze odpieniacza można usunąć, poziom wody ustali szyba "zamykająca" refugium, no chyba że poziom wody w komorze odpieniacza i refugium musi się różnić.

W komorze z odpienkiem może być taki sam poziom (20 cm) co w refugium. A jeszcze czym skleić przegrody w sumpie bo mam silikon uniwersalny bezb. i mam nim sklejony odpieniacz tylko ze od wody sie porosklejał jak sprawdzałem czy działa.

Właśnie ma zwężkę wezyk na powietrze, podłączyłem pod zasilanie i ciągnie powietrze. Są bombelki w rurce w kubku i to testuje na wodzie słodkiej. Ale tak sie zastanawiam czy nie za słabo tych bombli, w rurze nie ma burzy tylko jest tak średnio z bomblami, może na słonej wodzie będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniek mam na wzór H&S oczywiście, na rurze o śr 10cm i wysokości bez kubka 35cm. A czym sie różni ta pompa od tej co mam jeśli chodzi o wydajnośc? Moja ma 15w 1000l/h, a tunze ma 12w 900l/h.Jest jakaś luka w moim rozumowania :D

tu chodzi o ilość pobieranego powietrza a w mniejszym stopniu o przepływ, mam body H&S110 i Tunze była za mocna ab2000 jest OK

Edytowane przez michal98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak myśle że nie ma sensu poczekam aż uruchomie zbiornik a jak ta nie wypali to poszukam innej. Tylko zastanawiam sie czym posklejać przegrody z plexi w sumpie bo silikon uniwersalny jest do bani od wody sie rozkleja :down:

Edytowane przez Mati123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... To co zrobić. Czym to posklejać?

O i super :) I tak też zrobie zmatowie i odtłuszcze benzynką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała aktualizacja :) Baniak na dzień dzisiejszy wygląda tak. Mam za sobą już cyjano, dino, ospe gdzie od niej poległy 3 rybki... po za tym reszta obsady sie dobrze trzyma :) Aktualnie czekam na potomstw pterapogonów może sie uda odchować :D

f3bd6789cc68757bgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki mam AquaNova Blue Coral. Ale wymieniam za Ati. Kupiłem je bo cena była atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2 pompy po 5000l/h będą ok?

I czy taka lampa była by dobra? http://allegro.pl/belka-lampa-t5-4x39w-90cm-swietlowki-hit-i2912120902.html

Poprawione. Teraz powinno być dobrze tak?

d3e9a034a500e465.jpgNie kupuj tego bo miałem tom lampe 2 mies i szlak trafil zasilacze.Made in china

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×