Skocz do zawartości
Tylib

Tylibowa rafka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Po pół roku zabawy z 54l solanką przyszedł czas na coś troszkę większego:) Po wielu pomysłach na wymiary zbiornika stanęło na dokładnie 113x93x55 cm, czyli prawie kostka:) do tego samp 90x50x45 cm co daje nam 577l akwa i 202l samp.

Szkło przyjechało do mnie prosto z fabryki całość OW, akwa 12mm, a samp 8mm. Miałem dylemat ze sklejeniem, czy zrobić to samemu czy jednak nie.. W końcu staneło że skleję sam z pomocą mojego taty:)

Wyszło to nie najgorzej ale następne będzie na pewno lepsze:) Co do sprzętu to odpieniacz H$S 150 na pompie aquabee 2000/1, cyrkulacja to jvp200 dwie sztuki (jak bedzie potrzeba dojdzie jeszcze jedna) pompa obiegowa newjet 3000, oswietlenie ledy 120w plus 4x54w. Akwarium ma komin zewnętrzny ze spustem i rewizja 32mm a powrót 25mm. Brakuje mi jeszcze wiszącej półki pod lampy i skały której planuję tak ok 30kg plus 10 ze starego akwa. Mam nadzieję ze w ciągu miesiąca uda mi się uruchomić akwa.

Niżej kilka zdjęć:)

Czekam na wasze opinie:)

Pozdrawiam Dawid:)

post-2732-0-26404300-1356699817_thumb.jpg

post-2732-0-39645000-1356699839_thumb.jpg

post-2732-0-38480200-1356699880_thumb.jpg

post-2732-0-92686800-1356699902_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, wymien ta szybe, na ktorej masz komin na dzielona bo bedzie buba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi ci o to że może pęknąć.. akwa stoi juz ok 3 tyg zalane kranówka i jest dobrze.. a wycięcie w szybie po rogach jest zaokrąglone więc powinno być okej.. no i akwa jest stosunkowo niskie.. mam nadzieje że nic się nie stanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledze miklasowi zdaje sie walnelo przy koncu dojrzewania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytalem.. wtedy sie troche przestraszylem.. ale poczytalem pogadalem ze znajomym ktory w tym siedzi i doszlismy do wniosku ze albo byla wadliwa szyba albo poprostu jeden przypadek na kilkaset.. teraz jak bym projektował to akwa to zrobił bym komin ale na calej dlugosci szyby..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj dawaj zalewaj jak najszzybciej ;) sam przymierzam się do kostki, tyle, że trochę mniejszej, ale będzie okazja zobaczyć jak u Ciebie to wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu spuściłem wodę z akwa:D półtora miesiąca ustało więc mam nadzieję że powodzi nie będzie:)

Wiem też że już na pewno będę startował na suchej skale w ilości 30kg, potem dołożę skałę 12kg ze starego akwarium. Po głowie chodzi mi ułożenie jednej głównej wyspy i drugiej mniejszej, albo i dwóch małych. Piasku chcę dać ok 20kg i zastanawiam się czy starczy, się okaże.. Teraz siedzę i myślę nad obsadą rybną i do niczego nie mogę dojść.. Może macie jakieś propozycję).gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych przemyśleniach wybrałem parę ryb które widział bym u siebie w akwa:)

A więc:

Amphiprion Percula- parka

Amphiprion ocellaris- parka

Chromis viridis- 6 rybek

Lactoria coruta- tej ryby nie jestem pewien..

Pterapogon kauderni- parka

Mandaryn wspaniały

Sterogobiops nematodes

Naso lituratus

Zambrosoma flavescens

Co o tym sadzicie? Coś dodać może coś ująć..

Edytowane przez Tylib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

A więc akwarium wystartowało:) Dokładnie tydzień temu 09.02.2013:) Start miał być na sucho, ale w końcu do akwa trafiło 20kg żywej skały z likwidowanego zbiornika. Później dojdzie jeszcze ok 12kg skały przy przenosinach z małego akwa:) Dzisiaj uporałem się z oświetleniem i na razie wiszą 4 świetlówki 54w, dwie białe i dwie niebieskie. Później dojdzie lampa led 120w:) Niżej kilka fotek A ja czekam cierpliwie:)

post-2732-0-37438400-1361054701_thumb.jpg

post-2732-0-33587700-1361054716_thumb.jpg

post-2732-0-04212000-1361054733_thumb.jpg

post-2732-0-06652000-1361054759_thumb.jpg

post-2732-0-73852900-1361054774_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to świetnie robi wrażenie. :good2:

Ale chyba się zgodzę z kolegą.

oj, wymien ta szybe, na ktorej masz komin na dzielona bo bedzie buba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma być to będzie:) Mam tylko nadzieję że nic się nie stanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rety, ktoś z Sosnowca :thumbsup:

Fajny zbiornik, powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

ps. czyżby to jakaś rzadkość że z Sosnowca?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada :) co do Lactoria coruta to czytałam, że to do akwarium z dłuższym stażem o ustabilizowanych warunkach, bo dość wymagająca jest. Ale jak najbardziej, taka nieoklepana ;) co do Sosnowca to i owszem, większość z Warszawy, Rzeszowa, Poznania itp, a tu na śląsku ciężko :P przynajmniej się nie spotkałam, także miło mi, ktoś wreszcie z bliska :D

Poczytałam jeszcze o tym pudełeczku i wyczytałam że osiąga dość spory rozmiar ok 30 cm w akwarium (na wolności ok50cm) i że w przypadku jej śnięcia lub uszkodzenia ciała wydziela ogromnie silną truciznę o nazwie ostracitoxin także może się zdarzyć, że otruje wszystkie organizmy znajdujące się wewnątrz zbiorniku. Choć to ponoć tyczy się dorosłych osobników powyżej 10 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do Sosnowca to i owszem, większość z Warszawy, Rzeszowa, Poznania itp, a tu na śląsku ciężko :P

Protestuję, Sosnowiec nie leży na Śląsku :D

Co do rybki to super wygląda, żyje ładne parę latek z tego co wiadomo. Więc jak się kupi młodą sztukę to wystarczy jej nie zamordować syfem w baniaku i będzie cieszyła oko przez lata.

Słyszałem pogłoski że mogą być pożyteczne bo zżerają ślimaki osiadłe i podobne świństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×