Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam z czystej ciekawosci kiedy jest juz za pozno i wiekszosc z nas nie moze juz nic zmienic.

Jedni maja stelaz z kwasowki, inni sobie skladali z drewana a jeszce inni pspawali ze zwyklych katownikow lub postawili akwarium na szafce.

Jak wam sie to trzyma nto wszytsko. Okatastrofach sie nie pisze czyli jak widac kazdy material sie nadaje. Czy widzicie po pewneym czasie ze mogliscie zrobic inaczej? Ja osobiscie zrobiony mam ze zwyklej stali z profili zamknieych dwukrotnie pomalowany Hamerait i czuje ze wytrzyma lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój stelaż wytrzymał koniec świata :D wytrzyma wiec jeszcze sporo :)

A na poważnie, to wiele stelaży jakie widze u Kolegów są zaprojektowane z duzym zapasem wytrzymałościowym

ja mam zwykła stal, drugi właściciel ze mnie

odrapałem rdzę, pomalowałem minią i to wszystko spokojnie przetrwa :)

Prędzej szkło bedzie przyczyna awarii lub ja niz stelaż

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeden zbiornik mam na szafce zrobionej przez stolarza do tego celu, a duży szczepkowy na prostej drewnianej ramie z beleczek chyba 35x70 mm, pomalowany dwukrotnie lakierem jachtowym i po praweie trzech latach jest nie tknięty, dla mnie bomba. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyrzucił belkę z przodu żeby nie przeszkadzała po otwarciu drzwi szafki

zawsze mnie wkurza brak miejsca w szafce, bo jaka by nie była miejsca zawsze mało więc starałem się upychać wszystko "z głową"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten luksus że nie muszę w szafce upychac nic prócz sumpa i dolewki, bo gdybym musiał to dramat :(

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeden zbiornik mam na szafce zrobionej przez stolarza do tego celu, a duży szczepkowy na prostej drewnianej ramie z beleczek chyba 35x70 mm, pomalowany dwukrotnie lakierem jachtowym i po praweie trzech latach jest nie tknięty, dla mnie bomba. :)

Mógł byś pokazać tą szafkę ? Zawsze się zastanawiałem co wybrać stelaż czy szafeczkę ? Jeden mój znajomy robi szafki pod akwaria i zrobił ich sporo,powiedział że szafka spokojnie uniesie zbiornik do 150 cm bez wzmocnień na środku. Prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam stelaż metalowy, pomalowany zwykłą farbą i się nie martwię że zardzewieje, bo sumpa nie ma pod akwarium. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym pewnie robil metalowy. Za duzo miejsca zajmuja nogi i pozioma belka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez, stalowka + malowanie proszkowe i na lata bedzie jak jej nie poobijasz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, nie prawda moim zdaniem, ja mam w środku podparcie bo się wyginala bez tego, ogólnie z szafki nie jestem zadowolony, po trzech latach wygląda kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zgapiłem od Seba, tylko że z kantówki 7x7, wymiary 100x70,95h. tonę by wytrzymał pewnie. ale jednak jest za wysoki i bede go ciął ze 20cm. i wydaje mi się że plusem jest to że z drewna jest zrobiony, bo zrobię to w pokoju i nigdzie nie musze z tym jechać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien,że musisz ciąć ? Co by Ci potem duży odpieniacz wszedł.Jaka jest teraz wysokość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zwykły stalowy profil zamknięty pomalowany 3 razy hameraitem. Narazie się trzyma nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie profil aluminiowy zamknięty 30x20mm, niemalowany.

Edytowane przez 88malolat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terazmam 81cm w środku. mierzone od podstawy do dolnej krawędzi kantówki, twój sump ma 40cm (swoją drogą to trzeba go oblać jeszcze, ale narazie muszę ogarnąć w domu, znowu remont pokoju.....) odpieniacza dużego nie planuję, refugium plus ewentualnie DSB

dlatego też z obudową zwlekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz zmieniłem koncepcję wyglądu i co za tym idzie techniki filtracji. teraz całe 20kg skały było w akwarium i mialem pompkę 2000l/h

zmieniłem na newjet3000 bo prawie cała skała wyląduje w sumpie, zostanie tylko trochę na kilka korali, i kryjówki dla rybek...

do tego chcę zrobić refugium, zostanie odpieniacz turboflotor blue 1000, dużo miejsca nie potrzebuje,

chciałem obniżyć stelaż żeby na pompie nie stracić... ale może dobrzeby było zrobić sam stelaż na sump? żeby był wyżej? i pod nim by jakieś miejsce zostało do wykorzystania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że 20 cm specjalnie różnicy nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×