Skocz do zawartości
Bartolomeo84

Dylematy początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

Eeeeeejjjj :) Książka mi sie należy jak psu buda :P Ty znajdź genezę, a potem przyjedź do mnie po flachę, tak jak ja po książkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze jeszcze przewrotniej :)

Widziałem piękne zbiorniki na hqi, t5 jak rownież i na ledach ( np. ostatnio we Wrocku)

Znam rownież specjalistów , którzy kombinowali z hqi i t5 i g...o z tego wychodziło .

Jestem zdecydowanym zwolennikiem hqi , ale myśle ze jak ktoś ma łapę do tego to poradzi sobie z każdym światłem.

Przeliczania W na L trochę mnie śmieszy , zwłaszcza przy lampach led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, możesz nie szukać :P

Originally Posted by low profile viewpost.gif

Evan. Very nice tank.

Congratulation.

BTW, how old is your tank?

Thanks you so much!The tank has just been running 6 months.

I teraz mi tylko pokaż w jaki sposób te acry ze szczepek urosły mu tak przez sześć miesięcy minus okres dojrzewania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze woda byla z jeleniej gory :)))))

tfu.... jasnej gory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku ;)

Chciałbym się trochę wytlumaczyć z tych moich 200W na 200-250l ;) Oczywiście zagalopowałem się bo jak przelicznik W/l spotyka się przy T8, T5 czy hqi to oczywiście nijak się ma do LED. popędziłem za tłumem (Mea culpa) ;) Kiedyś liczyło się Waty, a teraz liczy się lumeny przy odpowiednich długościach fal.

PS czy korale pod LEDami Royal Blue będą fosfo/fluoryzować czy potrzebujemy aktynikę?

Edytowane przez Bartolomeo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu bym sie zgodził - spod Jeleniej Góry to woda nie dość że ma niespotykane właściwości energetyczne to jeszcze sama świeci - spytaj Chodiego :)

Fosforyzować - pod samymi RB - tak, będą - zależy to dużo od diody, ale efektu spod UV nie przebije absolutnie NIC. Jeśli myślisz o diodach Cree - to naprawdę daj te 200W na ten zbiornik, nie pożałujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ja przewrotnie napiszę, pokażcie mi ładne akwarium spsowe które wyrosło i istnieje pod ledami przy 0,5W/l i przy 1W/l :) Serio piszę, bo jak nie od dziś wiadomo, że ja się przed ledami rękoma i nogami bronię, kiedyś pewnie na nie przejdę, ale póki co nie widziałem zbiornika na ledach który by mi zerwał kapcie :)

Pozdrawiam

seb

A akwarium Hepatusa1000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że moje akwarium będzie miało podstawę w przypliżeniu kwadratu 80x70 i 50h (może 60) nie uważacie, że taki panel 40x40 będzie ok? zmieściłbym na nim 25 RB i 24 White? Nie za bardzo podoba mi się ta proporcja ;)

Poniżej tak na szybko zrobiony uproszczony projekt:P

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png

OMG po 10tej próbie udalo mi się dodać zdjęcie tak żeby było widoczne ;)

Edytowane przez Bartolomeo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×