Skocz do zawartości
sivczenko

Marzenie !!! :-)

Rekomendowane odpowiedzi

hehhe tak wiem

Ale wiecie co ja Wam powiem coś ja wierze ze to jest nudne i Was wkurzaja te pytanie ale myśle ze jestescie tez od tego zeby takim laikom jak my pomóc a Wy tylko poczytajcie poczytajcie itd :( napisałem ze bede stawiał baniak tak i podałem wymiary i oczekiwałem od was ze :

kup sobie taki odpieniacz.... i przykład

takie oswietlenie wystrczy.... i przykład

a Wy tylko poczytaj poczytaj ok dużo czytam na ten temat całe dnie siedze i czytam ale praktyka jest ina niz teorai i WSZYSCY to wiecie a tylko nas zbywacie ...szkoda bo my też mamy takie marzenia posiadania a wy nam mało chcecie pomóc . Ja po 3 latach tez bede taki mądry jak wy w tym temacie ale to nie sztuka tylko miedzy weteranami se pisac sorki ale tak to widze dzieki. Dodam tylko to ze jak pojdziemy do sklepu i oni z nas zedra kase bo jestemy małej wiedzy... i o to chodzi???

Edytowane przez sivczenko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to określ się co chciałbyś chodowac inne wyposażenie jest pod zbiornik miękki lps,owy i sps,owy i inne pod same ryby,dlatego nikt konretnie nie odpowiedział :yes: (kup bk200 i 12x54w t5będzie ok pod wszystko,pienidło z górnej półki)

Edytowane przez jaroglider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaroglider, 12x 54w t5 do akwarium 360 lit? Nie przesadzajmy wystarczy 6 świetlówek, do tego apf600 i będzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem na forum znajdziesz o wiele lepsze propozycje na lepszym sprzęcie,przejrzyj forum obok tam też sporo jest wystawionych zestawów,co do apf 600 to jak najbardziej dobry odpieniacz a kupisz go za 600 do 800pln a oświetlenie też możesz kupic na alledrogo lub od lufta ma fajne ceny ,szkło mimo wszysko nowe bym brał zero rysek a ma cieszyc długi czas ,wymiar który wymyśliłeś jest moim zdaniem optymalny jeżeli chodzi o prowadzenie zbiornika.(120x60x50)

pozdr.Jarek

Edytowane przez jaroglider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw jest całkiem całkiem, nie wiadomo tylko, czy ten odpieniacz nadaje się do czegokolwiek. Ja przyłączam się do zdania Jaroglinera, jeśli Cie stać to stawiaj akwa 120/60/50 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to znowu ja:) już postanowilem ze jednak bedzie 100/60/50 i to już ostatecznie i tk jak piszecie wole to zadbane niż dużo wieksze i syf , a zawsze to troszke mniejsze koszty. Powiedzcie mi jakie swietlówki czy 3x 39W ,4x 39 ,3x54 czy 4x 54?? do takiego litrażu co bedzie lepsze a bede chciał trzymać koralowce miękie jak i twarde i pare jakiś rybek tak więc proszę o rade z oświetleniem a tu mam przykładowe belki i czy mozna kupic takie coś??

http://allegro.pl/be...2845713748.html http://allegro.pl/be...2845713682.html http://allegro.pl/be...2845713691.html

Edytowane przez sivczenko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki 54W mają 115cm wiec będą zbyt długie nad Twój zbiornik. Ja bym dał 4x39W (tą z drugiego linka).

Edytowane przez Niejeden z nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×