Skocz do zawartości
zzozzola

Kupno korali,proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na forum jestem nowa,mam nadzieję,ze nie powielam wątku,szukałam takowego ale nie znalazłam,mam pytanko,czy możecie mi zaproponować sklep internetowy z koralami?Słyszałam opinie,że lepiej nie kupować z krajowych hodowli,ale....w takim razie gdzie? :) Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup korali przez internet to nie jest dobry pomysł.

Sprzedający dają foty które nie oddają zarówno kolorów jak i rozmiarów.

Najlepiej jeśli to możliwe odebrać osobiście tak w sklepie jak i od forumowicza.

A zdanie że nie z hodowli jest dla mnie całkowicie nie zrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krajowe sa bardzo dobre ;)

90% miekkich jest z krajowej propagacji,

wkiekszosc akropor tez jest z propagacji.

zaleta takich korali jest taka, ze sa male szanse na przywleczenie jakiejs naturalnej choroby/szkodnika wystepujacych na koralach z odlowu.

smialo moge ci polecic korale.pl, aquahurt z pily i erybke, chociaz ta ostatnia mimo ze ma ladne korale dodaje tez do korali niespodzianki w postaci aptasii. praktycznie na kazdym koralu, ktory kupilem w erybce byla aptasia ale korale- piekne ;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to własnie korale z hodowli sa zdrowsze i lepiej dostosowane do warunków w akwarium niz te z odłowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to własnie korale z hodowli sa zdrowsze i lepiej dostosowane do warunków w akwarium niz te z odłowu.

a mi powiedziano,że korale z naszej,krajowej hodowli mogą mieć problemy z przyjęciem się,ale dla mnie to trochę dziwne bo na chłopski rozum biorąc,to kłopoty z zaadoptowaniem się powinny mieć korale wyrwane z naturalnego środowiska.Powiedział mi to pan,który krok po kroczku wprowadzał mnie w świat solanek :) jest dla mnie autorytetem w tej dziedzinie ale akurat z tymi koralkami trudno mi przyznać mojemu guru rację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi powiedziano,że korale z naszej,krajowej hodowli mogą mieć problemy z przyjęciem się,ale dla mnie to trochę dziwne bo na chłopski rozum biorąc,to kłopoty z zaadoptowaniem się powinny mieć korale wyrwane z naturalnego środowiska.Powiedział mi to pan,który krok po kroczku wprowadzał mnie w świat solanek :) jest dla mnie autorytetem w tej dziedzinie ale akurat z tymi koralkami trudno mi przyznać mojemu guru rację :D

A ten Pan guru ma sklep z importowanymi koralami ? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Pan guru ma sklep z importowanymi koralami ? :-P

ciiiiiiii tego nie dodałam,że ma sklep,ale mimo to daje dobre rady,gdyby nie on....już nie cieszyłąbym się swoją skromna(jak na razie) solaneczką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochani,jeszcze jedno pytanko,nie sprecyzowałam,przepraszam,bardziej mi chodzi o szczepy korali,głównie miękkich,mam kilka korali w baniaczku ale mam za mało kolorków,muszę ożywić akwa bo jest w nim smutno,znalazłam jeden sklep ze szczepkami ale po tym co mi guru powiedział to się boję zamówić,podam link do sklepu jeśłi ktoś byłby tak miły.... http://www.hodowlakorali.pl/index.php może ktoś już zetknął się z tym hodowcą-dostawcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz napisac od kiedy masz akwarium ?

Rok czasu,ale...początki miałąm trudne i straciłąm całą obsadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te Police to gdzie?

Poszukaj kolesiów w swojej okolicy. To na początek będzie najlepszy wybór i najlepsze korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te Police to gdzie?

Poszukaj kolesiów w swojej okolicy. To na początek będzie najlepszy wybór i najlepsze korale.

Koło Szczecina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te Police to gdzie?

Poszukaj kolesiów w swojej okolicy. To na początek będzie najlepszy wybór i najlepsze korale.

chyba tak zrobię,dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak :).

Korale z hodowli znacznie łatwiej dostosują się do warunków panujących w zbiorniku,zwłaszcza miękasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo w tym linku na forum wyłapiesz taniej i może nawet lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×