Skocz do zawartości
szeyszey

z malawi na morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie posiadam 300l akwarium malawi, baniak stoi juz kilka lat i tak myslałem zeby coś odemienic i przymierzam sie do morskiego. Zastanawuiam sie czy mogę cos wykorzystać z mojego obecnego baniaka do morskiego, mój zestaw akwarystyczny to baniak z orginalna pokrywą do tego filtracja unimax 500 i aquel turbo 1500. Z tego co juz czytałem to piach do wymiany i kamolki tez, temp wody u mnie nie przekracza 24-25 stopni C. Czytałem o zakupie sumpa i innych sprzetach , nie rozumiem co to jest ta hydrauliczka;>

Przeraszam za takie pytania ale kazdy biotop jest inny a to ze sie znam na malawi nie znaczy ze sie znam na morskim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda do sumpa musi sie jakos dostac i z niego powrocic do baniaka. Hydraulika polaczona z pompa obiegowa do tego sluzy. Nie wiem czy zastosujesz przelew czy moze komin ale gdy zdecydujesz sie na sumpa inaczej sie nie da ale trzeba zrobic jakas instalacje hydrauliczna z rurek pcv albo podobnych.

Inna opcja to tzw. panel filtracyjny, ktory mozesz zabudowac w swoim zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha budowe juz sobie znalazłem a moj unimax500 i aquel bedzie tu potrzebny do czegoś bo widze ze musza byc jakies cyrkulacyjne na 300 litrowy baniak duzo trzeba ich bedzie, nie mam pojecia całkowicie jak to ma wyglądac a na fotkach widac tylko ogólnie zdjecia bbaniaczków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej zrobisz zapominając o tym że masz akwarium i zaplanujesz całość od zera. Jeśli wyjdzie Ci że chcesz mieć nadal 300l to pewnie szkło będziesz mógł wykorzystać. I pewnie na tym się skończy. Pokrywa, oświetlenie, filtry kubełkowe - wszystko raczej nieprzydatne. A jak już koledzy pisali będziesz musiał jakoś rozwiązać sprawę hydrauliki i być może myśleć o przebudowie obecnego zbiornika (raczej na pewno). A prawda jest taka, że samo szkło to niewielki % całości kosztów, które będziesz musiał ponieść, więc trzeba się zastanowić czy warto zostawiać sobie obecny baniak i razem z nim wszystkie dodatkowe problemy, czy lepiej ten np. sprzedać i zrobić nowe szkło już z panelem, kominem, czy co tam sobie założysz.

Jak poszukasz to na forum znajdziesz opisy jak może wyglądać hydraulika, info na temat wad i zalet wszystkich rozwiązań (sump, panel, itd). Jest tego całkiem sporo - sam to nie tak dawno temu studiowałem i materiałów jest dostatek.

u siebie mam sump, w głównym zbiorniku komin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×