Skocz do zawartości
Miklas

300l Kostka - Kilka konkretnych pytań

Rekomendowane odpowiedzi

po za tym zasilenie sumpa ze spływu to jest nietrafiony pomysł

rozwin, bo nie ogarniam tej mysli :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do RO,to akwarium będzie stało jakieś dziesięć metrów od filtra,więc taki długi musiałby być wężyk, czy to miałoby sens??

Prowadzisz wezyk z RO do zbiornika pod akwarium na czyste RO do dolewki.

dlaczego tak ? jako zabezpieczenie.

jesli pusci ci zawor ro najwyzej przelejesz zbiornik na dolewke. a nie rozcienczysz sobie solanke w akwarium :)

wyobraz sobie, ze wyjezdzasz a zawor dolewa ci wode i dolewa i dolewa.... i tak ze 2 dni ... wracasz i masz smierdzacy baniak pelen kamorow i zdechlych korali w czystej RO :)

dlatego jestem zwolennikiem dolewania czystego RO do zbiornika na dolewke a nie bezposrednio do akwarium.

a wezyk poprowadz sobie zebys nie latal co 3-4 dni z kanisterkiem zeby dolac wody do zbiornika na dolewke :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzisz wezyk z RO do zbiornika pod akwarium na czyste RO do dolewki.

dlaczego tak ? jako zabezpieczenie.

jesli pusci ci zawor ro najwyzej przelejesz zbiornik na dolewke. a nie rozcienczysz sobie solanke w akwarium :)

Ale przelanie zbiornika na dolewke rowna sie zalaniu miszkania co tez nie jest chyba mile i nie bedzie go specjalnie cieszyc nawet jesli w akwa bedzie zdrowo :thumbsup:

a wezyk poprowadz sobie zebys nie latal co 3-4 dni z kanisterkiem zeby dolac wody do zbiornika na dolewke :)))

No wlasnie. Ja mam tak ze do RO mam podlaczony ok. 4 metrowy wezyk. Uzupelniam RO nie latajac z kanisterkami, a rozwijajac wezyk do zbiornika w szafce pod akwa. Jedynie trzeba pamietac aby najpierw wylac zbierajaca sie w werzyku wode do zlewu, a potem dopiero do dolewki. Pilnuje uzupelniania wody. Jednak automat moze kiedys zawiesc.... Troche klopotu jest podczas wyjazdow.... ale mam zaufana osobe ktora przychodzi i wode uzupelnia podczas mojej nieobecnosci.

Edytowane przez zegeye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przelanie zbiornika na dolewke rowna sie zalaniu miszkania co tez nie jest chyba mile i nie bedzie go specjalnie cieszyc nawet jesli w akwa bedzie zdrowo :thumbsup:

jak dla mnie jest zasadnicza roznica w 2 ponizszych stwierdzeniach:

1. Qr...aaa zalalem mieszkanie !!!

2. Qr...aa, nie dosc, ze zalalem sobie mieszkanie to jeszcze baniak a pare grubych tysiaczkow poszedl w pi...u...

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sushi, masz w zupełności rację. W takim przypadku przydałaby się podwójna dolewka, jedna do sumpa klasyczna, a jedna z elektrozaworem z RO do pojemnika na dolewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×